Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Atėnuose surengta Lietuvos-Graikijos santykių 25-mečiui skirta diskusija

Sukurta 2017.12.20 / Atnaujinta 2017.12.20 15:40

Atkurtų diplomatinių santykių tarp Graikijos ir Lietuvos 25-metį žyminčių metų pabaigoje Lietuvos ambasada Atėnuose gruodžio 19 dieną pakvietė Graikijos pareigūnus, žurnalistus, ekspertus ir verslo atstovus įvertinti dvišalių santykių būklę bei aptarti naujas dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo sritis ir temas.

Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas sakė neabejojantis, kad 25-eri metai yra tik įžanga į ilgalaikį, produktyvų ir abipusiai naudingą šalių bendradarbiavimą.

„Per praėjusį ketvirtį amžiaus mūsų valstybės ir piliečiai labai suartėjo. Akivaizdu, kad Baltijos ir Viduržemio jūrų regiono valstybės turi daugiau jas jungiančių nei skiriančių interesų.  Itin svarbi Lietuvos ir Graikijos partnerystė ES ir NATO. Įvairūs nūdienos saugumo, politiniai ir ekonominiai iššūkiai, su kuriais susiduria visas mūsų žemynas, gali būti įveikti tik vieningai ieškant sprendimo“, – sakė Lietuvos  ambasadorius R. Kačinskas. 

Todėl, pasak Lietuvos ambasadoriaus, svarbu reguliariai rengti politines konsultacijas, keistis patirtimi ir idėjomis, o žiūrint į priekį, siekti plėsti bendradarbiavimą ir kitose srityse, skatinti aktyvesnius žmogiškuosius ryšius. Kaip vieną iš prioritetinių sričių, kurią reikėtų suaktyvinti, R. Kačinskas išskyrė bendradarbiavimą ekonomikos ir verslo srityse. Ambasadorius išreiškė viltį, kad tiesioginiai skrydžiai, kurie nuo kitų metų turistinio sezono metu bus pradėti vykdyti tarp dviejų sostinių, padės plėsti tiltus tarp dviejų valstybių.

Susitikime dalyvavęs Lietuvos ambasadorius ypatingiems pavedimams Darius Degutis diskusijos dalyvius išsamiai supažindino su Lietuvos pastangomis įgyvendinant strateginius energetinius projektus ir užtikrinant branduolinę saugą ES kaimynystėje.

Graikijos pusę renginyje atstovavo Graikijos parlamento pirmininko diplomatinis patarėjas ambasadorius Spyros Theocharopoulos, Graikijos URM ES departamento Generalinis-direktorius ambasadorius Ioanis Metaxas, Briuselyje įsteigto specializuoto politikos ir naujienų portalo “New Europe” redaktorius energetikos ir Rusijos reikalų klausimais Kostis Geropoulos,  Europos ir Amerikos studijų tyrimų instituto (RIEAS) direktorius Ioannis Nomikos, Tarptautinių strateginių analizių centro (KEDISA) direktorius Andreas Banoutsos, agentūros „Versli Graikija“ tarptautinio bendradarbiavimo direktorė Vasso Kyrkou ir kt.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
2018.10.09 Ambasadoriu susitikimas (2).jpg

Spalio 9-10 dienomis Atėnuose vyko Lietuvos ambasadorių, reziduojančių Viduržemio jūros regiono šalyse ir prie tarptautinių organizacijų, susitikimas.

Daugiašaliai santykiai »
kryziai.jpg

Ministras Linas Linkevičius laiške Graikijos užsienio reikalų ministrui Nikos Kotzias pareiškė gilią užuojautą dėl didžiulių gaisrų Graikijoje, nusinešusių daugybę gyvybių. Ministras palinkėjo stiprybės aukų artimiesiems ir visiems nukentėjusiems šiuo sunkiu laikotarpiu.

Kalbos, pareiškimai »
IMG_3687.JPG

Gegužės 3 dieną 15-oje Tarptautinėje Salonikų knygų mugėje pristatyta šiuolaikinės lietuviškos poezijos antologija graikų kalba. Knygoje publikuojami septynių šiuolaikinių Lietuvos jaunosios kartos poetų kūriniai.

Kultūros renginiai »
Graikija2.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 25 dieną pasveikino Graikijos užsienio reikalų ministrą Nikos Kotzias Nepriklausomybės dienos proga ir palinkėjo Graikijos  žmonėms sėkmės ir gerovės.

Dvišaliai santykiai »
IMG_0405.jpg

Kovo 14 dieną Atėnų Universiteto Botanikos sode Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas ir Vilniaus Universiteto botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila pasodino iš Lietuvos atgabentą kadagį.

Atstovybių naujienos »
KOS_5355.JPG

Vasario 22 dieną Lietuvos ambasada Graikijoje surengė iškilmingą atkurtos Lietuvos valstybės 100-čio paminėjimą.

Kultūros renginiai »

Naujienlaiškio prenumerata