Naujienos Spausdinti RSS

Baltijos kelio sukaktis Paryžiuje paminėta solidarizuojantis su Baltarusijos žmonėmis

Sukurta 2020.08.24 / Atnaujinta 2020.08.24 16:27
   1.jpeg Baltijos kelio sukaktis Paryžiuje paminėta solidarizuojantis su Baltarusijos žmonėmis
   Baltijos kelio sukaktis Paryžiuje paminėta solidarizuojantis su Baltarusijos žmonėmis

   Rugpjūčio 23 dieną Paryžiuje Lietuvos ir Baltarusijos bendruomenių Prancūzijoje dėka surengtas Baltijos kelio 31- ųjų metinių minėjimas. Renginyje dalyvavo apie 250 dalyvių, kurie išreiškė tvirtą paramą ir solidarumą Baltarusijos žmonėms, siekiantiems demokratijos šalyje.

   Renginyje dalyvavęs Lietuvos Ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas Baltarusijos bendruomenei Prancūzijoje įteikė istorinę Baltarusijos vėliavą su Lietuvoje esančios Svetlanos Cichanouskajos parašu. „Prieš daugiau nei tris dešimtmečius Lietuva kovojo už savo laisvę Baltijos kelyje. Šiandien Baltarusija eina savo Laisvės keliu, kuris dar labiau suartina mūsų šalis. Šiandien Lietuvoje rengiama gyva žmonių grandinė nuo Vilniaus iki Baltarusijos pasienio parodo, ką jaučiame Baltarusijos žmonėms“,- teigė Ambasadorius.

   Paryžiuje prie Trocadero sodų susirinkę minėjimo dalyviai siekė atkreipti Prancūzijos visuomenės dėmesį į situaciją Baltarusijoje, kvietė Baltarusijos valdžią surengti demokratinius rinkimus ir nutraukti smurtą šalyje. Minėjime taip pat dalyvavo Ukrainos, Moldovos, Lenkijos bendruomenių Prancūzijoje atstovai.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_2883.jpg

   Rugsėjo 29 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves‘u Le Drianu. Susitikimo metu ministrai aptarė aktualius dvišalius santykius, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje, santykius su Rusija, saugumo situaciją regione ir Pietų Kaukaze, aktualius Europos Sąjungos (ES) ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_6901.jpg

   Rugsėjo 29 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su už Europos reikalus atsakingu Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Clement‘u Beaune‘u, atvykusiu į Lietuvą kartu su prezidento Emmanuelio Macrono delegacija.

   Dvišaliai santykiai »

   Rugsėjo 29 dieną, ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiks su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves‘u Le Drianu. Susitikimo metu ministrai aptars dvišalius santykius, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje, santykius su Rusija, saugumo situaciją regione bei aktualius Europos Sąjungos ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

   Dvišaliai santykiai »
   0-96-200919 Journee de patrimoine Lithuanian Embassy Paris _D800487 Photo Ludo Segers.JPG

   Rugsėjo 18-20 dienomis Lietuvos ambasada Paryžiuje pirmąkart dalyvavo nuo 1984 metų Prancūzijoje rengiamose Europos paveldo dienose.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   1-33-200915 BY at LT Embassy Paris France 850_0819 Photo Ludo Segers.JPG

   Rugsėjo 15 dieną minint Tarptautinę demokratijos dieną, Lietuvos ambasada Prancūzijoje buvo apšviesta Baltarusijos istorinės vėliavos spalvomis, reiškiant solidarumą su Baltarusijos žmonėmis, kovojančiais už demokratiją.

   Atstovybių naujienos »
   109351464_312526593455537_3583559654312648531_n.jpg

   Liepos 14 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas virtualios fotografijų parodos apie Paryžių ir Vilnių karantino metu atidarymas bei fotografinio filmo „Paris – Vilnius. Išgyventi nenuspėjamą“ premjera. Identiškas renginys tuo pačiu metu vyko ir Vilniuje – Prancūzijos ambasadorės Vilniuje rezidencijoje, susijungus tiesioginiu vaizdo ryšiu. 

   Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »