Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Berlyne susitiko Lietuvos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai

Sukurta 2019.10.22 / Atnaujinta 2019.10.22 17:06
   Berlyne susitiko Lietuvos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai
   Berlyne susitiko Lietuvos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai

   Spalio 22 dieną ministras Linas Linkevičius Berlyne susitiko su Vokietijos užsienio reikalų ministru Heiko Maasu.

   „Vokietija vadovauja priešakinių pajėgų batalionui Lietuvoje, dešimt kartų dalyvavo oro policijos misijoje – mes tai ypač vertiname, nes tai didina ne tik Lietuvos, bet ir viso Baltijos regiono saugumą”, – sakė L. Linkevičius.

   Susitikimo metu ministras pabrėžė, kad Vokietijos vaidmuo ypač svarbus ne tik užtikrinant Baltijos valstybių saugumą, bet ir išsaugant transatlantinius santykius nūdienos politinių iššūkių akivaizdoje.

   Ministrų pokalbyje taip pat buvo aptarti aktualūs dvišalio bendradarbiavimo, Astravo atominės elektrinės saugumo klausimai, santykiai su Baltarusija bei Rusija, tolesnė pagalba Ukrainai jos reformų kelyje. Taip pat apsikeista nuomonėmis dėl situacijos Sirijoje bei Brexit.

   L. Linkevičius pakvietė H. Maasą atvykti į Lietuvą.

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Berlyne taip pat atidarė parodą „Smart Country Convention“. Šiemet Lietuva yra šios parodos šalis partnerė. Nacionaliniame stende išmaniuosius sprendimus pristato 15 Lietuvos informacinių technologijų bendrovių.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Kovo 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu lankysis Berlyne (Vokietijoje).

   Dvišaliai santykiai »

   Gruodžio 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Vokietijos kolega Heiko Maasu. G. Landsbergis pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Vokietijos santykiai yra vieni aktyviausių per pastaruosius keletą dešimtmečių bei išreiškė įsitikinimą, kad tokiu tempu bus judama ir ateityje.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_0456-2.jpg

   Spalio 6 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo Rygoje vykusiame Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių susitikime.  Konsultacijų metu buvo aptarti aktualiausi Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimai, Rytų kaimynystės politika, saugumo situacija regione ir Pietų Kaukaze, transatlantiniai santykiai, ES-Kinijos bendradarbiavimas, kova su dezinformacija bei kibernetinio saugumo klausimai.

   Daugiašaliai santykiai »
   LT-DE.jpg

   Spalio 3 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministrą Heiko Maasą  su jubiliejine – 30-ąja – Vokietijos Vienybės diena.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

   Spalio 2 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Vokietijos užsienio reikalų ministru Heiko Maasu. Pokalbio metu aptarta situacija Baltarusijoje bei konfliktas Kalnų Karabache.

   Dvišaliai santykiai »

   Rugpjūčio 27-28 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) Berlyne, kurį rengia šį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujanti Vokietija.

   Daugiašaliai santykiai »