Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ekonominės diplomatijos taryba ieško būdų pagerinti Lietuvos pozicijas pasaulinėse vertės grandinėse

Sukurta 2020.07.23 / Atnaujinta 2020.07.23 15:30
  Ekonominės diplomatijos taryba ieško būdų pagerinti Lietuvos pozicijas pasaulinėse vertės grandinėse

  Liepos 23 dieną jubiliejiniame 10-ajame posėdyje Lietuvos Respublikos Vyriausybės komisija – Ekonominės diplomatijos taryba (EDT) – diskutavo apie COVID-19 pandemijos poveikį pasaulinei prekybai, vertės grandinėms ir Europos Sąjungos (ES) prekybos politikai. COVID-19 krizė parodė, kad atvira tarptautinė prekyba gali tapti pažeidžiama – tą pajuto ir Lietuva, todėl reikalinga strateginė diskusija apie Lietuvos verslo dalyvavimą pasaulinėse vertės grandinėse, su tuo susijusius iššūkius, priklausomybes ir galimybes.

  EDT pirmininkas, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, pristatė COVID-19 pandemijos poveikį prekybai, pasaulinėms vertės grandinėms ir informavo apie Europos Komisijos inicijuotą ES prekybos politikos peržiūrą ir ES siekį sukurti atvirą strateginę autonomiją. Ministras teigė, kad kol kas nėra aiškaus sutarimo, kokios strateginės autonomijos siekia ES, ir kaip didinant atsparumą išlaikyti efektyvumą ir pelningumą bei nubrėžti ribą tarp atsparumo didinimo ir protekcionizmo. Tikimasi, kad bendroje diskusijoje su verslu pavyks suformuoti Lietuvos poziciją, kuri atspindėtų Lietuvos verslo ir ekonomikos interesus.

  „Būtina išmokti COVID-19 pandemijos pamokas ir susikurti prekybinių priemonių ir veiksmų paketą, kuris didintų ES ekonominį atsparumą, skatintų pasaulinių vertės grandinių diversifikavimą bei ekonominių priklausomybių mažinimą. Jau dabar turime kalbėti apie konkrečias priemones ir veiksmus, ką turime padaryti, kad Lietuva būtų matoma kaip patraukli vieta vertės grandinių diversifikavimui ir trumpinimui“, – pabrėžė užsienio reikalų ministras.

  Susitikimo metu pabrėžta, kad labai svarbu didesnį dėmesį skirti eksporto klausimams, prioritetinių rinkų peržiūrai ir galvoti apie konkrečias paramos priemones eksporto skatinimui ir žmogiškojo potencialo didinimui prioritetinėse eksporto valstybėse. 

  Pandemijos pasekmes pajuto beveik visi Lietuvos sektoriai: Lietuvos eksportas balandžio mėnesį sumažėjo 21 proc. Būtinas bendras kryptingas veikimas, padedant įmonėms atstatyti prarastas eksporto apimtis, ir ne tik išlaikyti esamas pozicijas dabartinėse eksporto rinkose bei pasaulinėse vertės grandinėse, bet jas sustiprinti, tokiu būdu padidinant tiek eksporto apimtis, tiek vertę.

  Posėdyje dalyvavę ministrai ir verslo organizacijų vadovai pabrėžė ekonominės diplomatijos svarbą Lietuvai siekiant integruotis ar pagerinti pozicijas pasaulinėse vertės grandinėse. Atsižvelgiant į diskusijų metu pateiktas įžvalgas ir pasiūlymus bus formuojama Lietuvos pozicija dėl naujosios ES prekybos politikos.

  Nuo 2013 metų veikianti EDT teikia pasiūlymus Vyriausybei ekonominės diplomatijos srityje dėl Lietuvos ekonominės užsienio politikos strateginių ir prioritetinių krypčių bei atstovavimo Lietuvos ekonominiams interesams užsienyje sistemos tobulinimo.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 20-21 dienomis Berlyne (Vokietijoje) dalyvaus neformaliame užsienio reikalų ministrų susitikime prekybos klausimais.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

  Rugsėjo 17 dieną Ekonominės diplomatijos tarybos Darbo grupės posėdyje buvo aptartas situacijos Baltarusijoje poveikis Lietuvos ekonomikai, ekonominio atstovavimo tinklo plėtra bei atnaujintas prioritetinių eksporto skatinimo rinkų sąrašas.  Posėdyje taip pat pristatytas pagalbos Baltarusijai planas ir aptarti Baltarusijos grasinimai įvesti ekonomines ribojamąsias priemones Baltijos valstybėms.

  Ekonominiai santykiai » Naujienos »

  Rugpjūčio 1 dieną įsigalioja Europos Sąjungos (ES) ir Vietnamo laisvosios prekybos susitarimas, kuris panaikins 99 proc. Vietnamo muitų. Ambicingas prekybos susitarimas plačiau atvers 96 milijonų gyventojų rinką Lietuvos eksportuotojams.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
  DSC_5652.jpg

  Gegužės 29 dieną nuotoliniame posėdyje Lietuvos Respublikos Vyriausybės komisija – Ekonominės diplomatijos taryba (EDT) diskutavo apie COVID-19 pandemijos poveikį Lietuvos ekonomikai ir prekybai bei šiame kontekste svarbius ekonominės diplomatijos strateginių krypčių ir atstovavimo plėtros klausimus.

  Ekonominiai santykiai »
  kinija.jpg

  Sausio 22 dieną Pekine vyko reguliarios Lietuvos ir Kinijos užsienio reikalų ministerijų konsultacijos,  kuriose aptarti politiniai, ekonominiai, globalios ir regioninės politikos klausimai. 

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »