Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Indijoje paminėtas Baltijos kelio 30-metis

Sukurta 2019.08.16 / Atnaujinta 2019.08.16 09:48
   Indijoje paminėtas Baltijos kelio 30-metis
   Indijoje paminėtas Baltijos kelio 30-metis
   Indijoje paminėtas Baltijos kelio 30-metis

   Rugpjūčio 6 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Delyje minėjo Baltijos kelio 30-metį. Vieno iš pagrindinių Delio simbolių Indijos vartų fone Baltijos šalių ambasadoriai, kartu su lietuvių, latvių ir estų bendruomenėmis, sudėliojo Baltiškąją mandalą – trijų šalių kontūrus atkartojančią gėlių kompoziciją, taip sujungdami indišką ir baltišką kultūras. Vėliau renginys persikėlė į Lietuvos ambasadą, kur bendro Baltijos šalių priėmimo metu svečiams buvo rodomas filmas „Nepakartojamas Baltijos kelias“, sakomos iškilmingos trijų šalių ambasadorių kalbos.

   „Simboliška, kad Baltijos kelio, taikios politinės demonstracijos, 30-metis minimas tais pačiais metais kaip ir Mahatma Gandžio, kuris buvo vienas iš taikaus protesto pradininkų, 150-osios gimimo metinės. Tikiu, kad netrukus vyksiantis Indijos viceprezidento Venkaiah Naidu vizitas Baltijos šalyse dar labiau sutvirtins draugiškus ryšius tarp mūsų šalių“, - teigė Lietuvos Respublikos ambasadorius Indijoje Julius Pranevičius.

   Baltijos kelio 30-mečio, kartu su Lietuva, Latvija ir Estija, Delyje paminėti susirinko užsienio šalių diplomatai, vietos Baltijos šalių bendruomenių atstovai, Javaharlal Nehru universiteto profesoriai ir studentai, artimiausi trijų Baltijos šalių ambasadų Indijoje bendraminčiai. Vedant dainininkei iš Lietuvos Giedrei Naruševičiūtei trimis kalbomis buvo atliktas Baltijos kelio himnas „Bunda jau Baltija“. Renginys susilaukė ir svarbiausios Indijos žiniasklaidos dėmesio.

   Šie metai yra 27-ieji Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių metai po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Dvišaliai mainai tarp Lietuvos ir Indijos nuosekliai intensyvėja, ypač kultūros ir švietimo srityse. Abi šalys yra artimos savo vertybėmis, bei lietuvių ir sanskrito kalbų giminingumu. Didėja studentų iš Indijos srautas į Lietuvos aukštąsias mokyklas, daugėja Indijos turistų, užsukančių į Lietuvą ir Baltijos regioną, vis daugiau Indijos firmų, ypač iš IT ir automobilių pramonės sektorių atranda patrauklią verslo Lietuvoje aplinką.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Liepos 20 dieną Taline įvyko bendra Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencija su Albanijos užsienio reikalų ministru Gent Cakaj.

   Daugiašaliai santykiai »

   Balandžio 29 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Baltijos šalių užsienio reikalų ministrų telekonferencijoje, kurios metu buvo aptartos galimybės koordinuotai švelninti karantino režimą, taip pat ir palaipsniui lengvinant sąlygas piliečių kelionėms.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   IMG_5996.jpg

   Spalio 28 dieną Vašingtone, JAV, įsikūrusiame prestižiniame Džordžtauno universitete Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Vokietijos ambasados JAV kartu su universiteto bendruomene surengė diskusiją apie 1989 metais išsivadavimo judėjimų Vidurio ir Rytų Europoje svarbą bei laisvės ir demokratijos vertybes.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »