Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius dalyvavo Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdyje

Sukurta 2020.05.14 / Atnaujinta 2020.05.14 09:22
   L. Linkevičius dalyvavo Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdyje
   L. Linkevičius dalyvavo Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdyje
   Gegužės 13 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisijos nuotoliniame posėdyje, skirtame aptarti pandemijos krizės pasekmes ir migracijos iššūkius pasaulio lietuvių bendruomenėms ir Lietuvai.

   „Dalyvaudamas šiame posėdyje, kuris apjungė lietuvius nuo Arizonos Jungtinėse Valstijose iki Melburno Australijoje, jaučiu pasididžiavimo mūsų diaspora jausmą“, - sveikindamas posėdžio dalyvius sakė ministras. Pasak ministro, glaudus bendradarbiavimas su pasaulio lietuviais buvo ir yra itin svarbus susidūrus su Covid-19 viruso pandemijos iššūkiais.

   L. Linkevičius padėkojo užsienio lietuviams ir užsienio lietuvių organizacijoms už aktyvų dalyvavimą teikiant pagalbą sugrįžtantiems ir iš užsienio negalintiems grįžti piliečiams, įgyvendinant bendruomenines savipagalbos akcijas, teikiant pagalbą Lietuvai.

   Posėdžio metu komisija taip pat aptarė aktualius socialinės apsaugos, nuotolinio švietimo organizavimo klausimus. Daug dėmesio skirta būsimų Seimo rinkimų organizavimui naujai įsteigtoje Pasaulio lietuvių rinkiminėje apygardoje, ieškant būdų, kaip sudaryti sąlygas užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams aktyviai dalyvauti ir pirmą kartą istorijoje išrinkti Lietuvos diasporos interesus Seime atstovausiantį atskirą Seimo narį.

   Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija posėdžiauja du kartus per metus ir aptaria Lietuvoje ir užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą, keičiasi aktualia švietimo, kultūros ir kita informacija, Seimui ir kitoms valstybės institucijoms teikia pasiūlymus, kurie padėtų stiprinti valstybingumą ir demokratinių tradicijų puoselėjimą. Komisiją sudaro po 10 narių iš Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės. Šioje Seimo kadencijoje komisijai pirmininkauja Antanas Vinkus (LRS) ir Rimvydas Baltaduonis (PLB). 

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Vasario 15 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Vasario 16–osios gimnazijoje Vokietijoje vykusiame renginyje, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ir gimnazijos jubiliejui paminėti.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Užsienio lietuviai »