Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasisakė Žmogaus teisių taryboje dėl Ukrainos ir Sakartvelo

Sukurta 2021.03.23 / Atnaujinta 2021.03.24 09:18
  Lietuva pasisakė Žmogaus teisių taryboje dėl Ukrainos ir Sakartvelo

  Kovo 22-23 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų vyriausiąja žmogaus teisių komisare, kuriai atstovavo jos pavaduotoja Nada Al-Nashif, dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje bei techninės pagalbos ir gebėjimų stiprinimo bendruosiuose debatuose.

  Dialoge dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje Lietuva išreiškė tvirtą paramą Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui pagal tarptautiniu mastu pripažintas jos sienas bei pasmerkė besitęsiančią Rusijos agresiją prieš Ukrainą. Konstatuota toliau dėl karo blogėjanti žmogaus teisių padėtis ir humanitarinė situacija Rytų Ukrainos regionuose bei Rusijos okupuotame Kryme ir Sevastopolio mieste.

  „Rusijos pasų primetimas, priverstinis šaukimas į karinę tarnybą, trėmimai ir netinkamas elgesys su sulaikytaisiais, Krymo totorių persekiojimas, taip pat nuolatiniai pagrindinių saviraiškos, religijos ir susirinkimų laisvių apribojimai turi būti nedelsiant nutraukti“, – sakė ambasadorius.

  Bendruosiuose debatuose dėl techninės pagalbos ir gebėjimų stiprinimo Lietuva išreiškė paramą Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro Sakartvele vykdomai veiklai teikiant techninę pagalbą, teigiamai įvertino Sakartvelo bendradarbiavimą su biuru ir išreiškė paramą rezoliucijai dėl bendradarbiavimo su Sakartvelu. Lietuva išreiškė susirūpinimą dėl žmogaus teisių pažeidimų, įskaitant diskriminaciją etniniu pagrindu, savavališkų sulaikymų ir kliūčių šalies viduje perkeltiems asmenims ir pabėgėliams Rusijos kontroliuojamose Abchazijoje ir Pietų Osetijoje. Ambasadorius paragino Rusiją imtis tinkamų veiksmų pagal 2021 metų sausio 21 dienos Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo išvadą, kurioje konstatuota Rusijos atsakomybė už daugybinius žmogaus teisių pažeidimus Abchazijoje ir Pietų Osetijoje. Lietuva priminė tvirtai remianti Sakartvelo suverenumą ir teritorinį vientisumą pagal tarptautiniu mastu pripažintas jo sienas bei paragino suteikti prieigą tarptautiniams žmogaus teisių stebėtojams į Rusijos okupuotus Sakartvelo regionus, nutraukti jos neteisėtą karinį buvimą Sakartvele.

  Žmogaus teisių tarybą sudaro 47 išrinktos Jungtinių Tautų šalys narės. Šios organizacijos pagrindinis veiklos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms ir tinkamai reaguoti į jų pažeidimus. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje stebėtojos statusu.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Lietuva, siekdama prisidėti prie Jungtinių Tautų (JT) veiklos žmogaus teisių srityje, skyrė trisdešimt tūkstančių eurų JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro veiklai.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Šiandien, kovo 24 dieną, įsteigta Tarptautinės atsakomybės platforma Baltarusijai (International Accountability Platform for Belarus), kurios tikslas – rinkti, dokumentuoti, verifikuoti ir kaupti įrodymus dėl šiurkščių žmogus teisių pažeidimų Baltarusijoje, režimo struktūrų vykdomų nuo 2020 metų rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų iki šių dienų.

  Daugiašaliai santykiai »

  Šiandien, kovo 23 dieną, į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Kinijos ambasadorius Lietuvoje išreikšti protestą dėl parlamentarės Dovilės Šakalienės bei Europos Sąjungos (ES) institucijų ir žmogaus teises Kinijoje ginančių asmenų iš ES valstybių narių įtraukimo į Kinijos sankcijų sąrašus.

  Kovo 19 dieną surengtas Ženevoje vykstančios Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos paraštinis renginys apie religijos ir tikėjimo laisvės ribojimą, vykdomą prisidengiant kova su ekstremistinėmis grėsmėmis. 

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario 26 dieną, Ukrainoje pažymint Pasipriešinimo Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dieną, Užsienio reikalų ministerija reiškia tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui tarptautinės bendruomenės pripažįstamų sienų ribose. Griežtai smerkiame prieš septynerius metus prasidėjusią ir vis dar besitęsiančią Rusijos Federacijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei įvykdytą Krymo ir Sevastopolio neteisėtą aneksiją, grubiai pažeidžiant tarptautinės teisės normas.

  Kalbos, pareiškimai »
  M. Adomenas.png

  Vasario 25 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas per nuotolį dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos metu vykstančiame išplėstiniame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet, kuri pristatė pranešimą apie žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje 2020 metų vykusių prezidento rinkimų kontekste.

  Dvišaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »