Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos verslas domisi Šveicarijos rinka

Sukurta 2020.01.31 / Atnaujinta 2020.01.31 14:41
  Lietuvos verslas domisi Šveicarijos rinka

  Sausio 30-31 dienomis užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius lankėsi Šveicarijoje,  kur pristatė Lietuvos ekonominį potencialą Lietuvos-Šveicarijos verslo forume. Viceministras akcentavo siekį gilinti dvišalį bendradarbiavimą technologijų ir inovacijų srityje ir džiaugėsi, jog Lietuvos ir Šveicarijos įmonės jau yra užmezgusios ryšius bei įgyvendina konkrečius projektus.

  „Gyvybės mokslai, aukštos pridėtinės vertės ICT bei finansų technologijos ir  kibernetinis saugumas yra potencialios sritys Lietuvos ir Šveicarijos ekonominių santykių plėtrai“, - teigė viceministras.

  Renginyje taip pat prisistatė Lietuvos kompanijos, atstovaujančios informacinių technologijų, gyvybės mokslų, inžinerijos ir lazerių, finansinių technologijų sektorius. Šveicarijos įmonės aktyviai domėjosi verslo galimybėmis Lietuvoje, įvyko daugiau nei 20 verslo susitikimų.

  Vizito Šveicarijoje metu viceministras taip pat susitiko su Šveicarijos pramonės konfederacijos valdybos pirmininke Monika Ruhl ir  pakvietė Šveicarijos verslo atstovus apsilankyti su verslo misija Lietuvoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Ministras susitiko su Šveicarijos parlamento pirmininke 028.JPG

  Spalio 19 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su Šveicarijos Nacionalinės Tarybos pirmininke Isabelle Moret bei Šveicarijos parlamentarų delegacija. Susitikimo metu aptarti dvišaliai santykiai, padėtis Baltarusijoje bei Europos Sąjungos ir Šveicarijos santykiai.

  Dvišaliai santykiai »

  Spalio 19 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiks su Šveicarijos Nacionalinės Tarybos pirmininke Isabelle Moret bei Šveicarijos parlamentarų delegacija. Susitikimo metu bus aptarti Europos Sąjungos ir Šveicarijos santykiai, padėtis Baltarusijoje bei kiti aktualūs tarptautinės darbotvarkės klausimai.  

  Dvišaliai santykiai »

  Spalio 11 dieną Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse pradedamas taikyti Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentas (ES) 2019/452 bei ES tiesioginių užsienio investicijų tikrinimo sistema.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

  Rugsėjo 17 dieną Ekonominės diplomatijos tarybos Darbo grupės posėdyje buvo aptartas situacijos Baltarusijoje poveikis Lietuvos ekonomikai, ekonominio atstovavimo tinklo plėtra bei atnaujintas prioritetinių eksporto skatinimo rinkų sąrašas.  Posėdyje taip pat pristatytas pagalbos Baltarusijai planas ir aptarti Baltarusijos grasinimai įvesti ekonomines ribojamąsias priemones Baltijos valstybėms.

  Ekonominiai santykiai » Naujienos »

  „Teigiamai vertiname Ukrainos sprendimą neįvesti prekybą ribojančių priemonių, nes sąžininga ir taisyklėmis paremta prekyba, o ne protekcionistinės priemonės, prisideda prie dvišalių santykių plėtros”, – sakė užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

  Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
  DSC_5652.jpg

  Gegužės 29 dieną nuotoliniame posėdyje Lietuvos Respublikos Vyriausybės komisija – Ekonominės diplomatijos taryba (EDT) diskutavo apie COVID-19 pandemijos poveikį Lietuvos ekonomikai ir prekybai bei šiame kontekste svarbius ekonominės diplomatijos strateginių krypčių ir atstovavimo plėtros klausimus.

  Ekonominiai santykiai »