Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Rygoje tęsiamas Baltijos šalių ir Japonijos politinis dialogas

Sukurta 2019.09.13 / Atnaujinta 2019.09.13 15:40
  . Rygoje tęsiamas Baltijos šalių ir Japonijos politinis dialogas

  Rugsėjo 13 dieną Rygoje užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo antrajame Japonijos ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministerijų politinio dialogo susitikime. Japonijos inicijuotas bendradarbiavimo su Baltijos šalimis dialogas 2018 metais pradėtas Vilniuje.

  Diplomatai aptarė regioninio saugumo klausimus, Baltijos šalyse vykdomų transporto ir energetikos projektų eigą bei naujas galimybes verslo ryšių plėtrai, šiais metais įsigaliojus Japonijos ir Europos Sąjungos ekonominės partnerystės susitarimui.

  „Japonija yra viena iš svarbiausių politinių ir ekonominių Lietuvos partnerių Azijoje. Kartu su partneriais Rygoje ir Taline siekiame stiprinti bendradarbiavimą su Japonija mūsų regionui svarbiose energetinio saugumo bei transporto infrastruktūros srityse“, – pažymėjo N. Germanas.

  Susitikimo dalyviai taip pat diskutavo apie naujausių technologijų (5G ir dirbtinio intelekto) panaudojimo galimybes įgyvendinant sujungiamumo projektus.

  Viceministras pabrėžė, jog 2018 metais Lietuvos ir Japonijos santykiuose prasidėjo proveržis, kuris tęsiasi ir dabar. Pernai sausio mėnesį Lietuvoje pirmą kartą lankėsi Japonijos premjeras Shinzo Abe su gausia verslo delegacija, vėliau atsakomojo vizito į Japoniją spalio mėnesį vyko Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis, lydimas Lietuvos įmonių verslo misijos.

  2020 metais Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimo dialogo susitikimas vyks Taline.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  4-2.jpg

  Lapkričio 13 dieną istoriniame JAV Kongreso Kapitolijaus pastate vyko diskusija apie sovietų ir nacių režimų aukas Baltijos šalyse bei filmo „Tarp pilkų debesų” peržiūra. Diskusiją surengė Lietuvos ambasada JAV, bendradarbiaudama su JAV Kongreso nariu Johnu Shimkumi, Vašingtone įsikūrusiu komunizmo aukų memorialinio fondu ir Jungtiniu Baltijos Amerikos nacionaliniu komitetu.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  91010_e7b05dd9dfff20232f0478385f88a07c.jpg

  Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas atidarė Rygoje vykusią tarptautinę konferenciją „Pokario ginkluota rezistencija Baltijos šalyse ir Lenkijoje: kova už laisvę“.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  90993_ccf480a55b421e69096298d3cc183017.jpg

  Rugsėjo 21 dieną Biržuose bus paminėta Baltų vienybės diena. Iškilmingo šventės atidarymo metu dalyvius sveikins Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Latvijos Saeimos Pirmininkė Inara Mūrniecė, abiejų šalių kultūros ministrai, vyks Lietuvos ir Latvijos diplomatų chorų ir Palangos pučiamųjų orkestro bendras pasirodymas.

  Dvišaliai santykiai »
  20190911_200709.jpg

  Rugsėjo 11-12 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankėsi Reikjavike, kur su kolegomis iš Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Susitikimo metu aptarti visoms regiono šalims aktualūs klausimai: regiono saugumo iššūkiai, kibernetinės ir hibridinės grėsmės, santykiai su Rusija ir Kinija, situacija Ukrainoje, Europos Sąjungos darbotvarkės aktualijos, situacija Arktyje, klimato kaita ir kiti.

  Daugiašaliai santykiai »
  P_20190911_102217_1.jpg

  Rugsėjo 11 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis susitikime su Japonijos parlamento Atstovų rūmų pirmininku Tadamori Oshima aptarė gerus Lietuvos ir Japonijos dvišalius santykius ir parlamentinius ryšius, stiprėjantį ekonominį bendradarbiavimą ir Japonijos investicijų Lietuvoje galimybes.

  Dvišaliai santykiai »
  Varvuolis ir Tamaki.jpg

  Birželio 18 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis įteikė garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ Kenjiro Tamaki, Lietuvos ir Japonijos mainų centro (JLEC) direktoriui. Įteikiant apdovanojimą dalyvavo Tojohašio miesto meras K. Sahara su delegacija, buvusi Japonijos ambasadorė Lietuvoje K. Shiraishi, daug JLEC narių ir kitų Lietuvos draugų.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata