Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Šiaurės Europos ir Baltijos šalys JT debatuose pabrėžė neigiamą pandemijos poveikį moterų teisėms

Sukurta 2020.05.01 / Atnaujinta 2020.05.01 23:15

Balandžio 30 d. Ženevoje vykusioje neformalioje diskusijoje su JT specialiųjų procedūrų koordinacinio komiteto pirmininke Anita Ramasastry ir komiteto nariu ir JT specialiuoju pranešėju  teisei į aukščiausio pasiekiamo lygio fizinę ir psichinę sveikatą prof. Dainiumi Pūru  Lietuva kartu su kitomis Šiaurės Europos ir Baltijos valstybėmis patvirtino savo įsipareigojimus užtikrinti lyčių lygybę ir moterų ir mergaičių teises ir pažymėjo prieigos prie informacijos svarbą kovojant su COVID-19.

Pandemija ir jos pasekmės sukelia neproporcingai didelį neigiamą poveikį moterų ir mergaičių teisėms, įskaitant teisę į sveikatą. Danijos nuolatinio atstovo perskaitytame pareiškime Šiaurės Europos ir Baltijos valstybės pabrėžė, kad lyties aspektas turi būti integruotas į visas atsako priemones ir išreiškė paramą JT generalinio sekretoriaus raginimui užtikrinti, kad lyčių lygybė, smurto prieš moteris prevencija ir kova su juo taptų svarbia nacionalinių atsako į  COVID-19 planų dalimi.

Valstybių atsako priemonės turi būti proporcingos, laikinos, teisėtos ir pagrįstos nediskriminavimo, demokratijos, lyčių lygybės ir teisės viršenybės principais. Prieiga prie informacijos, laisva, nepriklausoma ir pliuralistinė žiniasklaida yra būtinos siekiant sušvelninti krizės pasekmes. 

Naujienlaiškio prenumerata