Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 22 7482470
Faksas +41 22 7482477
El. paštas

Berne iškilmingai paminėtas Baltijos šalių šimtmetis

Sukurta 2018.06.20 / Atnaujinta 2018.06.20 13:26
  Berne iškilmingai paminėtas Baltijos šalių šimtmetis

  Šveicarijos sostinėje Berne vyko iškilmingas trijų Baltijos šalių valstybių atkūrimo šimtmečio minėjimas. Renginį kartu su Baltijos šalių ambasadomis ir Šveicarijoje veikiančiomis lietuvių, latvių ir estų bendruomenėmis organizavo Šveicarijos parlamento ryšių su Baltijos šalimis tarpparlamentinė grupė „Pro Baltikum“.

  Renginio dalyvius pasveikino tarpparlamentinės grupės prezidentas Werneris Luginbuhlis ir Šveicarijos užsienio reikalų ministras Ignazio Cassis, o didžiausio šalies dienraščio „Neue Zürcher Zeitung“ korespondentas Baltijos šalims Rudolf Hermann perskaitė pranešimą tema „Regionas, nenorintis būti niekuo – 100 metų Baltijos šalių atsiradimui“.

  Šveicarijos užsienio reikalų ministras, sakydamas sveikinimo kalbą, pasidžiaugė glaudžiais Šveicarijos santykiais su Baltijos šalimis, paminėdamas, kad sovietinė Baltijos šalių okupacija nutraukė tiesioginius Šveicarijos santykius su Lietuva, Latvija ir Estija, tačiau šie santykiai buvo atkurti ir toliau sėkmingai plėtojosi.

  Vėliau Lietuvos ambasadoje Šveicarijoje vyko renginys „Atsisveikinimas su Ambasada“. Pagal tradiciją buvo suorganizuotas susitikimas su Lietuvos istorikais tema „Vilniaus miestiečių studijos užsienyje XVI-XVIII a. Šveicarijoje“. Fribūro universitete iki šių dienų išliko Lietuvos studentų draugijos vėliava, kurios restauravimą inicijuoja Šveicarijos lietuvių bendruomenė, aktyviai palaikoma Lietuvos Respublikos ambasados Šveicarijoje.

  Dėkodama gausiai renginyje dalyvavusiems svečiams ir atsisveikindama su Šveicarija ambasadorė Valentina Zeitler minėjo išleidusi istorinį romaną „Tūžli pinigų galia“ apie Šveicarijos ir Lietuvos sąsajas viduramžiais.

  Naujienlaiškio prenumerata