Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 22 7482470
Faksas +41 22 7482477
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
PPO.jpg

Didelio susidomėjimo sulaukė spalio 9-11 dienomis vykęs PPO Prekybos Palengvinimo komiteto posėdis, pirmininkaujamas LR nuolatinės atstovės prie PPO Dalios Kadišienės, kuriame toliau buvo sėkmingai dirbama Prekybos palengvinimo susitarimo (TFA) įgyvendinimo linkme.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
Memorandumas.jpg

Rugsėjo 24 d. Ženevoje (Šveicarija) pasirašytas tarpusavio susitarimo memorandumas tarp Valstybinio patentų biuro (VPB) ir Ukrainos ekonominės plėtros ir prekybos ministerijos (UEPPM). Šiuo memorandumu bus siekiama skatinti prekybinį – ekonominį ir mokslinį – techninį Ukrainos ir Lietuvos Respublikos bendradarbiavimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
PPO2.jpg

2018 m. birželio 26 d. PPO vyko Prekybos palengvinimo komiteto posėdis, kuriam pirmininkavo LR nuolatinė atstovė prie PPO Dalia Kadišienė. Posėdžio metu buvo apžvelgtas prekybos palengvinimo susitarimo (TFA) įgyvendinimo procesas, ypatingą dėmesį skiriant šalių notifikacijų dėl prisiimtų  įsipareigojimų vykdymui.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
Dalia.JPG

Lietuvos nuolatinė atstovė prie Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) Dr. Dalia Kadišienė ateinančius metus vadovaus šios tarptautinės organizacijos Prekybos palengvinimo komitetui.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
Dalia 3.jpg

Kovo 7 d. Lietuvos nuolatinė atstovė prie Pasaulio prekybos organizacijos dr. Dalia Kadišienė dalyvavo Tarptautinės prekybos centro (ITC) ir tarptautinės konteinerinio krovinių transportavimo kompanijos Maersk bendrame renginyje „She trades Globally“. Renginyje sveikinimo kalbas išsakė JT biuro Ženevoje Generalinis direktorius M. Moller, UNCTAD GS pavaduotoja I. Durant, ITC vadovė A. Gonzalez, jame buvo pristatyta pavyzdinė ITC iniciatyva „She trades“, taip pat įvyko dokumentinio filmo apie konkrečius verslo projektus ir patirtis Aliaskoje ir Ganoje premjera bei diskusija apie moterų ekonominio įgalinimo svarbą. Diskusijos dalyviai pripažino, jog kuo platesnis ir gilesnis moterų įtraukimas į pasaulinę prekybą yra reikšmingas tvaraus vystymosi, ekonominio augimo užtikrinimo veiksnys.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
dsc_1918.jpg

Penktadienis, sausio 26 d. (Klosteris-Davosas, Šveicarija). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo viena pagrindinių kalbėtojų Pasaulio ekonomikos forumo diskusijoje tema „Vidurio ir Rytų Europa: nauja darbotvarkė kontinentui“. Diskusijoje taip pat dalyvavo Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda ir Ukrainos Prezidentas Petro Porošenka.

Prezidentės teigimu, Europa sugrįžta – su nauja lyderyste ir nauju įsipareigojimu ateičiai. Pasaulinių iššūkių akivaizdoje mažesnėms valstybės naudinga būti kuo stipresnėje Bendrijoje, todėl Lietuva ir kitos regiono šalys remia glaudesnę integraciją – ekonomikos, kibernetinio saugumo, gynybos srityse.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
d2_dsc_1623(1).jpg

Ketvirtadienis, sausio 25 d. (Klosteris-Davosas, Šveicarija). Pasaulio ekonomikos forume dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) generaline direktore dr. Fabiola Gianotti.

Dr. F. Gianotti yra viena iš 7 moterų lyderių, atstovaujančių politiniam, ekonominiam, moksliniam ir akademiniam elitui, kurioms šiemet buvo patikėta suformuoti Pasaulio ekonomikos forumo pagrindinę temą, diskusijų temas ir parinkti pagrindinius pranešėjus.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
dsc_0424.jpg

Ketvirtadienis, sausio 25 d. (Klosteris-Davosas, Šveicarija). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Davose dalyvavo pagrindinėje šių metų Pasaulio ekonomikos diskusijoje – neformaliame pasaulio ekonomikos lyderių susitikime „Bendros ateities kūrimas susiskaldžiusiame pasaulyje“.

Uždaroje sesijoje Europos Sąjungos valstybių vadovai, Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas, Pasaulio ekonomikos forumo įkūrėjas prof. Klausas Schwabas, didžiausi akademiniai protai ir verslo lyderiai diskutavo, kaip įveikti pasaulio susiskaldymą ir ryškėjančias antiglobalizacijos tendencijas.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
d1_dsc_0824.jpg

Ketvirtadienis, sausio 25 d. (Klosteris-Davosas, Šveicarija). Pasaulio ekonomikos forume dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angeliu Gurria.

Susitikime aptarta Lietuvos stojimo į EBPO pažanga, esminių reformų, kurios būtinos narystei ir šalies gerovei užtikrinti, įgyvendinimas.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
dsc_0520.jpg

Trečiadienis, sausio 24 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko į Šveicariją, kur dalyvaus Pasaulio ekonomikos forume Davose. Į 48-ą kartą rengiamą kasmetinį globalų forumą, kuris šiemet pristatomas kaip istorinis Europos ir Amerikos susitikimas, atvyksta rekordinis skaičius dalyvių iš aukščiausių politikos, verslo, akademinių ir kultūros sluoksnių.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
PPO MC11.jpg

Nuotrauka: © WTO/ Cuika Foto

Buenos Airėse vykstančioje vienuoliktoje Pasaulinės prekybos organizacijos (PPO) ministrų konferencijoje gruodžio 12 d. Lietuva išreiškė paramą Prekybos ir ekonominio moterų įgalinimo deklaracijai. Iš viso Deklaracijai pritarė 118 PPO narių ir stebėtojų. Tai pirmas kartas istorijoje, kai PPO ministrų konferencijos dalyviams buvo pristatyta deklaracija, skirta skatinti geresnį moterų įsitraukimą į prekybą.

Ekonomika ir verslas »
donationlithu121217_lg.jpg

Buenos Airėse vykstančioje 11-oje Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ministrų konferencijoje Užsienio reikalų viceministras A. Zananavičius gruodžio 11 d. susitiko su PPO generaliniu direktoriumi Roberto Azevêdo ir pabrėžė, kad Lietuva tvirtai tiki daugiašalės prekybos taisyklių nauda ir skiria ypatingai didelį dėmesį jų įgyvendinimui. „Daugiašalės prekybos sistemos taisyklės leidžia visoms PPO narėms pasinaudoti stabilia ir nuspėjama prekybos aplinka, kas sukuria prielaidas ekonomikos augimui ir naujų darbo vietų kūrimui“, sakė viceministras.

Ekonomika ir verslas »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata