Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 22 7482470
Faksas +41 22 7482477
El. paštas

JT Žmogaus teisių komitetas pateikė rekomendacijas Lietuvai dėl Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto įgyvendinimo

Sukurta 2018.07.26 / Atnaujinta 2018.07.26 14:57
    JT Žmogaus teisių komitetas pateikė rekomendacijas Lietuvai dėl Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto įgyvendinimo

    Liepos 26 d. JT Žmogaus teisių komitetas paskelbė rekomendacijas Lietuvai dėl Tarptautiniame pilietinių ir politinių teisių pakte įtvirtintų teisių įgyvendinimo.

    Komitetas pasveikino Lietuvą pateikus ketvirtąjį periodinį pranešimą, pažymėjo pozityvias Lietuvos teisines ir institucines priemones, skirtas pakto įgyvendinimui, ir padėkojo Lietuvai už konstruktyvų dialogą. Komitetas pateikė rekomendacijas Lietuvai suintensyvinti pastangas šiose pilietinių ir politinių teisių užtikrinimo srityse: kova su smurtu prieš moteris, su neapykantos kalba ir neapykantos nusikaltimais, su diskriminacija dėl seksualinės orientacijos ir genderinio identiteto, romų, vaikų, asmenų su psichosocialine ir intelektine negalia, migrantų ir prieglobsčio prašytojų, sulaikytų asmenų teisių apsauga, vyrų ir moterų lygios galimybės, minties, tikėjimo, išraiškos, asociacijų laisvės, žmogaus teisių užtikrinimas antiteroristinėse operacijose, efektyvus pakto nuostatų ir komiteto rekomendacijų įgyvendinimas, viešinimas, atsakingų pareigūnų mokymai. Susipažinti su komiteto rekomendacijomis galite čia.

    Lietuva prie 1966 m. Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto prisijungė 1991 m. kovo 12 d. Pakto nuostatų įgyvendinimą valstybėse – pakto narėse stebi ir rekomendacijas joms teikia JT Žmogaus teisių komitetas. Prie pakto prisijungusios valstybės periodiškai teikia pranešimus Jungtinėms Tautoms apie priemones, kurių valstybės ėmėsi pakte pripažintoms teisėms įgyvendinti, ir apie naudojimosi teisėmis pažangą. Lietuvos ketvirtąjį periodinį pranešimą JT Žmogaus teisių komitetas svarstė 2018 m. liepos 10 – 11 d., penktąjį periodinį pranešimą Lietuva komitetui pateiks iki 2024 m. liepos 27 d.

    Naujienlaiškio prenumerata