Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 22 7482470
Faksas +41 22 7482477
El. paštas

L. Linkevičius: Espo konvencija padėjo atskleisti Astravo AE problemas tarptautinei bendruomenei

Sukurta 2017.02.28 / Atnaujinta 2017.02.28 10:10
  L. Linkevičius: Espo konvencija padėjo atskleisti Astravo AE problemas tarptautinei bendruomenei

  Vasario 27 dieną Ženevoje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su Jungtinių Tautų Ekonominės komisijos Europai (JT EKE) vykdančiuoju sekretoriumi Christianu Friisu Bachu kėlė Astravo atominės elektrinės klausimus, nagrinėjamus JT EKE Espo ir Orhuso konvencijose.

  „Espo ir Orhuso konvencijos yra labai svarbūs instrumentai, kurie padėjo atskleisti tarptautinei bendruomenei Astravo atominės elektrinės aplinkosaugos ir branduolinės saugos problemas“, – sakė ministras.

  L. Linkevičius pabrėžė, kad Baltarusija laikosi formalistinio požiūrio į konvencijų nuostatų laikymąsi ir vengia įgyvendinti Šalių susitikimų rekomendacijas. Pasak ministro, toks požiūris menkina tarptautinių konvencijų reikšmę ir silpnina jų efektyvumą sprendžiant nesutarimus dėl galimo neigiamo tarpvalstybinio poveikio aplinkai. Ministras pabrėžė nusivylimą tuo, kad Baltarusija aktyviai vengia konstruktyvaus dialogo apie Astravo projekto detales bei manipuliuoja faktais. JT EKE vadovas pritarė L. Linkevičiui, akcentuodamas, jog skaidrumas ir dialogas yra vieni iš pagrindinių Espo ir Orhuso konvencijų elementų.

  6-asis Espo konvencijos Šalių susitikimas, vykęs 2014 m. birželio 2–5 d. rekomendavo Baltarusijai pasikviesti Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) SEED (Site and External Events Design) misiją, kad ji įvertintų Astravo aikštelės tinkamumą atominės elektrinės statybai. Tačiau 2017 m. sausio 16–20 d. Baltarusijoje vykusi TATENA SEED misija nevertino galimų atominės elektrinės statybos aikštelių tyrimų, parinkimo kriterijų ir jų tinkamumo AE statybai, nes Baltarusija šios misijos dalies neprašė.

  Naujienlaiškio prenumerata