Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: Lietuva ir toliau aktyviai rems teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę užtikrinimą

Sukurta 2020.11.12 / Atnaujinta 2020.11.12 17:40
   L. Linkevičius: Lietuva ir toliau aktyviai rems teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę užtikrinimą
   L. Linkevičius: Lietuva ir toliau aktyviai rems teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę užtikrinimą

   Lapkričio 12 d. užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius nuotoliniu būdu dalyvavo aukšto lygio renginyje, skirtame paminėti JT Specialiojo pranešėjo teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę mandato veiklos dešimtmetį.

   „2010-aisiais metais Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba konsensusu priėmė rezoliuciją dėl teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę, kurios svarba per pastarąjį dešimtmetį dar labiau išaugo – iššūkių šioms laisvėms tik daugėja“, – sakė Ministras.

   Jis atkreipė dėmesį į didėjančias taikių susirinkimų ribojimo ir kriminalizavimo tendencijas pasaulyje, įskaitant ir Lietuvos kaimynystėje – Baltarusijoje bei Rusijoje. Globali pandemija, skaitmeninių technologijų naudojimo įsigalėjimas prideda ir papildomų iššūkių užtikrinant pagrindines teises ir laisves.

   Ministras padėkojo JT specialiajam pranešėjui Clément Nyaletsossi Voule ir prieš tai buvusiems šio mandato vykdytojams už svarbius pasiekimus kuriant progresyvius standartus, teikiant praktinę paramą šalims ir glaudų bendradarbiavimą su pilietine visuomene ir išreiškė Lietuvos ryžtą ir toliau aktyviai prisidėti prie pagalbos žmonėms, siekiantiems taikiais būdais kovoti už savo teises ir demokratiją savo valstybėse.

   Šventiniame renginyje taip pat dalyvavo Čekijos užsienio reikalų ministras Tomáš Petříček, Europos Sąjungos Specialusis atstovas žmogaus teisėms Eamon Gilmore, JT Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės pavaduotoja  Nada Al-Nashif bei pilietinės visuomenės atstovai, video įrašu į dalyvius kreipėsi Airijos užsienio reikalų ministras Simon Coveney bei Tarptautinės darbo organizacijos vadovo pavaduotoja Martha Newton.

   Lietuva, kartu su Čekija, Indonezija, Maldyvais ir Meksika, yra Ženevoje veikiančios JT Žmogaus teisių tarybos rezoliucijos dėl taikių susirinkimų ir asociacijų laisvės, kuria 2010 metais įsteigtas JT Specialiojo pranešėjo teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę mandatas, rengėjų grupėje. Iki pasitraukimo iš Žmogaus teisių tarybos rengėjų grupėje dalyvavo ir JAV. 2019 metų vasarą Žmogaus teisių taryba konsensusu priėmė rezoliuciją, kuria minėtas mandatas buvo pratęstas 3 metams. Renginį mandato dešimtmečiui paminėti, kuriame dalyvavo apie penkis šimtus dalyvių iš viso pasaulio, organizavo Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuras, Lietuvos ir Čekijos užsienio reikalų ministerijos bei Europos Sąjungos delegacija Ženevoje.

   Naujienlaiškio prenumerata