Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 22 7482470
Faksas +41 22 7482477
El. paštas

Lietuva dalyvauja Žmogaus teisių tarybos darbe

Sukurta 2018.03.19 / Atnaujinta 2018.03.19 11:27
   Lietuva dalyvauja Žmogaus teisių tarybos darbe
   Lietuva dalyvauja Žmogaus teisių tarybos darbe

   Praėjusią savaitę Lietuvos delegacija aktyviai tęsė dalyvavimą Ženevoje dirbančioje Žmogaus teisių tarybos 37-ojoje sesijoje.

   Kovo 12 d. Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje pasisakė interaktyviame dialoge su JT Specialiąja pranešėja ir Faktų nustatymo komisija Mianmarui. Pasisakyme išreikšta parama atitinkamiems mandatams, susirūpinimas dėl besitęsiančio smurto ir nusikaltimų žmoniškumui Rachino valstijoje prieš rohindžų mažumą, Mianmaras paragintas bendradarbiauti su tarptautiniais mechanizmais ir suteikti jiems neribotą prieigą.

   Kovo 13 d. Lietuvos nuolatinis atstovas pasisakė interaktyviame dialoge su JT Tyrimo komisija Sirijos Arabų Respublikai. Išreikšta parama Komisijai ir Tarptautiniam nešališkam nepriklausomam mechanizmui (IIIM), pasmerkti Sirijos vyriausybės pajėgų ir jos sąjungininkės Rusijos kariniai smūgiai prieš civilius gyventojus Rytinėje Gutoje ir Idlibe, pasisakyta už situacijos perdavimą svarstyti Tarptautiniam baudžiamajam teismui.

   Tą pačią dieną Lietuvos nuolatinis atstovas kalbėjo interaktyviame dialoge su JT Tyrimo komisija Burundžiui. Išreikšta parama Komisijos mandatui, Burundis paragintas su ja bendradarbiauti. Išreikštas susirūpinimas dėl Burundžio valdžios bandymo konstitucijos keitimo būdų pakeisti tarpetninį politinį balansą, fiksuotą Arušos susitarimuose. Neigiamai įvertintas Burundžio pasitraukimas iš Tarptautinio baudžiamojo teismo Romos statuto.

   JT Žmogaus teisių taryba įsteigta 2006 metais. Į jos sudėtį renkamos 47 JTO narės, Tarybos nario mandatas trunka trejus metus. Šiuo metu Lietuva dalyvauja ŽTT darbe kaip stebėtoja.

   Naujienlaiškio prenumerata