Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva JT Žmogaus teisių taryboje išreiškė susirūpinimą dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje

Sukurta 2020.07.10 / Atnaujinta 2020.07.10 13:31
  Lietuva JT Žmogaus teisių taryboje išreiškė susirūpinimą dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje

  Liepos 10 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas Žmogaus teisių tarybos 44-ojoje sesijoje pasisakė interaktyviame dialoge su JT specialiąja pranešėja žmogaus teisių padėties Baltarusijoje klausimais Anaïs Marin.

  Lietuva išreiškė didelį susirūpinimą dėl išraiškos, susirinkimų ir asociacijų laisvių suvaržymų, pasmerkė žmogaus teisių gynėjų, nepriklausomų žurnalistų ir žiniasklaidos veiklos apribojimus, suėmimus, išpuolius prieš taikius protestuotojus, opozicijos aktyvistus ir kandidatus artėjančiuose prezideno rinkimuose bei paragino Baltarusiją užtikrinti rinkimų proceso skaidrumą ir rinkimų rezultatų legitimumą.

  Visa tai rodo, kad žmogaus teisių padėties Baltarusijoje klausimas turi išlikti Žmogaus teisių tarybos darbotvarkėje, todėl Europos Sąjunga šios ŽTT sesijos metu teikia rezoliuciją dėl specialiosios pranešėjos mandaro pratęsimo ir ragina šalies vadovus su ja bendradarbiauti bei suteikti jai nevaržomą prieigą į Baltarusiją.

  Žmogaus teisių tarybos 44-oji sesija vyksta Ženevoje 2020 m. birželio 30 – liepos 17 d. ŽTT tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

  Nuotraukoje: Anaïs Marin

  Naujienlaiškio prenumerata