Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 22 7482470
Faksas +41 22 7482477
El. paštas

Lietuva JT Žmogaus teisių tarybos 34-ojoje sesijoje kėlė žmogaus teisių pažeidimus Rusijos okupuotose teritorijose

Sukurta 2017.03.24 / Atnaujinta 2017.03.24 16:04
  Lietuva JT Žmogaus teisių tarybos 34-ojoje sesijoje kėlė žmogaus teisių pažeidimus Rusijos okupuotose teritorijose

  Šiandien Ženevoje baigėsi 34-oji Žmogaus teisių tarybos sesija, trukusi keturias savaites. Vasario 28 d. vykusiuose aukšto lygio debatuose dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius savo kalboje atkreipė Tarybos dėmesį į dramatiškai blogėjančią žmogaus teisių padėtį konfliktų regionuose, įskaitant Rusijos okupuotose kaimyninių šalių Ukrainos ir Gruzijos teritorijose, ir ragino neatidėliojant spręsti žurnalistų saugumo problemas.

  34-osios sesijos metu Lietuva taip pat pasisakė interaktyviuose dialoguose dėl neįgaliųjų asmenų teisių; vaikų teisių apsaugos ginkluotuose konfliktuose; žmogaus teisių padėties Moldovos Respublikoje ir Ukrainoje, akcentuojant Rusijos atsakomybę už žmogaus teisių pažeidimus okupuotame Kryme ir Donbaso regione. L. Linkevičius kartu su Ukrainos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais Pavlo Klimkinu ir Edgaru Rinkevičiumi vasario 28 dieną taip pat dalyvavo šių trijų šalių Žmogaus teisių tarybos paraštėse organizuotame renginyje, skirtame Krymo totorių žmogaus teisių padėčiai Rusijos okupuotame Krymo pusiasalyje aptarti.

  Kovo 16 dieną Žmogaus teisių taryba konsensusu patvirtino Lietuvos žmogaus teisių visuotinės periodinės peržiūros antrojo ciklo rezultatus: Lietuva prisiėmė vykdyti 153 (iš 172 pateiktųjų) kitų JT valstybių narių ir nevyriausybinių organizacijų rekomendacijas dėl žmogaus teisių padėties šalyje tolesnio tobulinimo. Tvirtinant antrojo ciklo rezultatus ir įsipareigojimus trečiajam ciklui valstybės narės sveikino Lietuvos Seimo priimtas įstatymo pataisas, draudžiančias visas smurto formas vaikų atžvilgiu, bei įsipareigojimą ratifikuoti Stambulo konvenciją. Visuotinė periodinė peržiūra yra JT Generalinės asamblėjos 2006 metais įsteigtas mechanizmas, taikomas visoms be išimties JT valstybėms narėms, pagal kurį kas penkerius metus vertinama žmogaus teisių padėtis kiekvienoje šalyje ir kitos šalys bei pilietinė visuomenė gali teikti rekomendacijas dėl jos tobulinimo.

  34-osios sesijos metu Lietuva kaip kosponsorė parėmė dvidešimt vieną Žmogaus teisių tarybos rezoliuciją ir 11 bendrų pareiškimų. Tarp jų svarbiausios yra rezoliucijos dėl žmogaus teisių gynėjų, religijos ir tikėjimo laisvės, demokratijos ir įstatymo viršenybės, teisės į privatumą, vaikų teisių, dėl specialiojo pranešėjo nuomonės ir saviraiškos laisvės klausimais mandato pratęsimo, dėl žmogaus teisių situacijos Gruzijoje, Mianmare, Irane, Šiaurės Korėjoje, Pietų Sudane ir Sirijoje.

  Žmogaus teisių taryba yra Jungtinių Tautų žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 2006 metais. Pagrindinė jos funkcija yra skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisių ir laisvių apsaugai, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti dėl jų rekomendacijas. Kasmet pirmąją Žmogaus teisių tarybos pavasario sesijos savaitę vyksta aukšto lygio segmentas, kuriame Jungtinių Tautų valstybių narių aukščiausi politiniai lyderiai ir vyriausybių nariai turi galimybę pristatyti žmogaus teisių politikos gaires bei aptarti žmogaus teisių pažeidimus. Lietuva yra pradėjusi kandidatavimo kampaniją tapti Žmogaus teisių tarybos nare 2022–2024 metais.

  Naujienlaiškio prenumerata