Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijoje išreiškė paramą Ukrainai ir Sakartvelui

Sukurta 2020.06.19 / Atnaujinta 2020.06.19 14:08
  IMG_7339.JPEG Lietuva Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijoje išreiškė paramą Ukrainai ir Sakartvelui

  Birželio 18-19 d. Lietuva dalyvavo Ženevoje vykstančios Žmogaus teisių tarybos 43-osios sesijos interaktyviame dialoge dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje ir bendruosiuose debatuose dėl techninės paramos ir pajėgumų stiprinimo.

  Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas išreiškė gilų susirūpinimą dėl Rusijos toliau vykdomų pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių pažeidimų Rusijos okupuotame Kryme, Sevastopolio mieste ir Ukrainos Donbaso regione, Krymo totorių teisių pažeidimų, prievartinio Krymo gyventojų šaukimo į Rusijos karinę tarnybą, ragino Rusiją vykdyti prisiimtus tarptautinės teisės įsipareigojimus ir užtikrinti prieigą tarptautiniams žmogaus teisių stebėjimo mechanizmams.

  Bendruosiuose debatuose dėl techninės paramos ir pajėgumų stiprinimo Lietuva sveikino glaudų Sakartvelo bendradarbiavimą su JT Vyriausios žmogaus teisių komisarės biuru ir išreiškė didelį susirūpinimą blogėjančia saugumo, humanitarine ir žmogaus teisių padėtimi Rusijos okupuotuose Sakartvelo Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetijos) regionuose, ir toliau vykdoma „borderizacija“,  judėjimo laisvės ribojimais, ypač COVID-19 pandemijos kontekste.

  Lietuva išreiškė tvirtą paramą Ukrainos ir Sakartvelo suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.

  Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 43-oji sesija kovo mėnesį buvo sustabdyta dėl pandemijos protrūkio ir darbą atnaujino birželio 15 d. ŽTT tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

  Naujienlaiškio prenumerata