Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuva pasisakė JT Žmogaus teisių taryboje

Sukurta 2017.09.19 / Atnaujinta 2017.09.22 17:24
    Lietuva pasisakė JT Žmogaus teisių taryboje

    Lietuvos delegacija pasisakė Žmogaus teisių tarybos 36-ojoje sesijoje Ženevoje interaktyviuose dialoguose su Tyrimo komisijomis dėl Sirijos (2017 m. rugsėjo 18 d.) ir dėl Burundžio (rugsėjo 19 d.).

    Lietuva išreiškė tvirtą paramą Tyrimo komisijos dėl Sirijos Arabų Respublikos mandatui ir paragino Sirijos Vyriausybę suteikti Komisijai pilną prieigą prie objektų ir informacijos. Lietuva pasmerkė cheminio ginklo naudojimą, „žmogiškųjų skydų“ taktiką bei smūgius prieš kritinę civilinę infrastruktūrą ir pareikalavo, kad asmenys, atsakingi už žmogaus teisių pažeidimus, karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmogiškumui, būtų patraukti atsakomybėn.

    Kalbėdamas apie Burundį Lietuvos atstovas pasmerkė besitęsiančius grubius žmogaus teisių pažeidimus iš visų vidinio ginkluoto konflikto pusių ir paragino Burundžio Vyriausybę visapusiškai bendradarbiauti su Tyrimo komisija ir su JT Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuru. Atsakydamas į Lietuvos klausimą dėl paramos Burundžio pilietinei visuomenei poreikių, Tyrimo komisijos vadovas paprašė tarptautinės bendrijos daryti spaudimą Burundžio Vyriausybei, kad šioji atvertų politinę erdvę žodžio, asociacijos ir demonstracijos laisvei.

    Naujienlaiškio prenumerata