Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasisakė JT Žmogaus teisių tarybos interaktyviame dialoge dėl išraiškos, susirinkimų ir asociacijų laisvių

Sukurta 2019.06.27 / Atnaujinta 2019.06.27 13:16
  Lietuva pasisakė JT Žmogaus teisių tarybos interaktyviame dialoge dėl išraiškos, susirinkimų ir asociacijų laisvių

  2019 m. birželio 26 d. Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas Žmogaus teisių tarybos 41-ojoje sesijoje išreiškė tvirtą Lietuvos paramą JT specialiųjų pranešėjų teisėms į nuomonės ir išraiškos laisvę ir į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę mandatams ir jų veiklai.

  Lietuva nuosekliai remia teises į išraiškos, susirinkimų ir asociacijų laisves, kurios yra neatskiriamos nuo demokratijos ir atviros visuomenės. Šioje sesijoje Lietuva kartu su Čekija, Indonezija, Maldyvais ir Meksika teikia Žmogaus teisių tarybai rezoliucijos projektą dėl JT specialiojo pranešėjo teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę mandato pratęsimo. Lietuvos delegacija pakvietė visas valstybes paremti rezoliuciją ir tikisi, kad ji bus priimta konsensusu.
   
  Žmogaus teisių taryba yra JT žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta JT Generalinės Asamblėjos 2006 metais. Jos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

  Naujienlaiškio prenumerata