Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasisakė JT Žmogaus teisių tarybos interaktyviame dialoge dėl smurto prieš moteris ir prekybos žmonėmis

Sukurta 2019.06.28 / Atnaujinta 2019.06.28 18:18
  Lietuva pasisakė JT Žmogaus teisių tarybos interaktyviame dialoge dėl smurto prieš moteris ir prekybos žmonėmis

  2019 m. birželio 27 d. Lietuvos delegacija Žmogaus teisių tarybos 41-ojoje sesijoje pasisakė interaktyviame dialoge su JT specialiosiomis pranešėjomis smurto prieš moteris ir prekybos žmonėmis klausimams.

  Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas pažymėjo, kad lyčių lygybė ir moterų ir mergaičių teisės yra vienas iš Lietuvos užsienio politikos prioritetų ir išreiškė tvirtą Lietuvos paramą JT specialiosios pranešėjos smurto prieš moteris klausimams mandatui ir veiklai.

  Lietuvos delegacija pasveikino JT Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto (CEDAW) iniciatyvą parengti komiteto bendrąja rekomendaciją dėl kovos su prekyba moterimis ir mergaitėmis globalios migracijos kontekste, kurioje bus pateiktos gairės valstybėms, kaip geriau apsaugoti ir įgyvendinti moterų ir mergaičių teises. 

  Žmogaus teisių taryba yra JT žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta JT Generalinės Asamblėjos 2006 metais. Jos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.
   

  Naujienlaiškio prenumerata