Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasisakė JT Žmogaus teisių tarybos interaktyviame dialoge dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje

Sukurta 2019.07.02 / Atnaujinta 2019.07.02 13:11
  Lietuva pasisakė JT Žmogaus teisių tarybos interaktyviame dialoge dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje

  2019 m. liepos 2 d. Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas Žmogaus teisių tarybos 41-ojoje sesijoje pasisakė interaktyviame dialoge su JT specialiąja pranešėja žmogaus teisių padėties Baltarusijoje klausimais Anaïs Marin.

  Lietuva išreiškė didelį susirūpinimą dėl specialiajai pranešėjai nesuteikiamos prieigos į Baltarusiją ir dėl to, kad, anot specialiosios pranešėjos raporto, žmogaus teisių situacija Baltarusijoje iš esmės nepagėrėjo. Toliau taikoma mirties bausmė, išraiškos, susirinkimų ir asociacijų laisvių suvaržymai, žmogaus teisių gynėjų, nepriklausomų žurnalistų ir žiniasklaidos veiklos apribojimai, neproporcingai griežtos bausmės vaikams ir kiti žmogaus teisių pažeidimai įrodo, kad žmogaus teisių padėties Baltarusijoje klausimas turi išlikti Žmogaus teisių tarybos darbotvarkėje.
   
  Žmogaus teisių taryba yra JT žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta JT Generalinės Asamblėjos 2006 metais. Jos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

  Naujienlaiškio prenumerata