Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasisakė JT Žmogaus teisių tarybos sesijoje dėl žmogaus teisių padėties Mianmare

Sukurta 2019.09.17 / Atnaujinta 2019.09.17 12:40
  Lietuva pasisakė JT Žmogaus teisių tarybos sesijoje dėl žmogaus teisių padėties Mianmare

  2019 m. rugsėjo 17 d. Lietuvos delegacija pasisakė Žmogaus teisių tarybos 42-osios sesijos interaktyviame dialoge su JT Faktų nustatymo komisija Mianmarui.

  Lietuva padėkojo komisijai už jos veiklą tiriant žmogaus teisių pažeidimus Mianmare, kurios rezultatai yra esminės teisingumo ir pažeidėjų atsakomybės užtikrinimo sąlygos.
   
  Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas išreiškė Lietuvos susirūpinimą Mianmare paplitusiu smurtu lyties pagrindu, besitęsiančiais teisių į nuomonės ir išraiškos laisvę, informaciją ir žiniasklaidos laisvės suvaržymais.
   
  Lietuva paragino Mianmarą užtikrinti žmogaus teises ir atsakomybę už jų pažeidimus, bendradarbiauti su Nepriklausomu tyrimo mechanizmu, užtikrinti orų, savanorišką ir saugų pabėgėlių grįžimą.
   
  Žmogaus teisių taryba yra JT žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta JT Generalinės Asamblėjos 2006 metais. Jos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.
   

  Naujienlaiškio prenumerata