Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasisakė JTVPK Vykdomojo komiteto sesijoje

Sukurta 2018.10.03 / Atnaujinta 2018.10.03 18:21
  Lietuva pasisakė JTVPK Vykdomojo komiteto sesijoje

  Spalio 3 d. LR nuolatinės atstovybės prie JT biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje trečioji sekretorė Jorūnė Martinavičiūtė pasisakė 69-oje Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių komisaro biuro (JTVPK) Vykdomojo komiteto sesijoje.

  Lietuvos pasisakyme išreiškta Lietuvos parama JVTPK ir jo darbuotojų veiklai, sprendžiant priverstinio perkėlimo krizes visame pasaulyje bei siekiant užtikrinti tarptautinę apsaugą pabėgėliams ypač pavojingomis sąlygomis. Taip pat pabrėžta efektyvios pabėgėlių žmogaus teisių apsaugos svarba. Dėkodama už JTVPK darbą rengiant Visuotinį susitarimą dėl pabėgėlių, Lietuva pabrėžė, jog pagerintas JT agentūrų ir kitų tarptautinių bei regioninių organizacijų, sprendžiančių prieglobsčio prašytojų ir pabėgėlių klausimus, veiklos koordinavimas prisidės prie nuoseklesnės bei veiksmingesnės globalios politikos, grindžiamos atsakomybės pasidalijimu ir bendradarbiavimu, kūrimo.

  Lietuvos pasisakyme taip pat raginta nepamiršti šalies viduje priverstinai perkeltų asmenų klausimo, ypač situacijos Ukrainoje, kur dauguma perkeltųjų asmenų yra ypač pažeidžiami - vaikai ir pagyvenę žmonės. Išreikšta parama JTVPK veiklai Ukrainoje teikiant teisinę, apsaugos bei kitą pagalbą perkeltiems asmenims.

  JTVPK Vykdomojo komiteto sesija vyksta kiekvienų metų spalio mėnesį Ženevoje. Jos metu svarstomas organizacijos programų biudžetas, priimami dvimečio biudžeto tikslai, kartu su tarpvyriausybiniais ir nevyriausybiniais JTVPK partneriais aptariamas Vyriausiojo komisaro funkcijų vykdymas bei tokie esminiai prieglobsčio ir apsaugos klausimai kaip regioninė veikla, pasirengimas krizėms, tarptautinė apsauga. Šiuo metu Vykdomąjį komitetą sudaro 102 valstybės narės.

  Naujienlaiškio prenumerata