Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasisakė Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijoje dėl žmogaus teisių padėties Mianmare

Sukurta 2019.03.11 / Atnaujinta 2019.03.11 13:07
    HRC40 on Myanmar 11Mar2019.jpeg Lietuva pasisakė Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijoje dėl žmogaus teisių padėties Mianmare

    2019 m. kovo 11 d. Lietuvos delegacija pasisakė Žmogaus teisių tarybos 40-osios sesijos interaktyviame dialoge su JT Specialiąja pranešėja žmogaus teisių situacijai Mianmare Yanghee Lee. Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas išreiškė Lietuvos susirūpinimą pilietinės visuomenės erdvės mažėjimu, besitęsiančiais išraiškos laisvės Mianmare suvaržymais, išpuoliais prieš žurnalistus ir žmogaus teisių gynėjus.

    Lietuva dar kartą parėmė JT Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės ir JT Specialiosios pranešėjos raginimus Mianmarui nedelsiant paleisti „Reuters“ žurnalistus, kalinamus dėl rohindžų tautybės žmonių nužudymo tyrimo. Lietuvos atstovas paragino Mianmarą užtikrinti išraiškos, susirinkimų ir asociacijų laisves Mianmare, kurios yra būtina sąlyga siekiant kurti Mianmaro valstybę visiems jos piliečiams, pagrįstą pagarba žmogaus teisėms ir lygybe.

    Žmogaus teisių taryba yra JT žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta JT Generalinės Asamblėjos 2006 metais. Jos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

    Naujienlaiškio prenumerata