Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasisakė Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijos bendruosiuose debatuose

Sukurta 2020.03.05 / Atnaujinta 2020.03.06 13:58
  Lietuva pasisakė Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijos bendruosiuose debatuose

  Kovo 5 d. Lietuvos delegacija pasisakė Žmogaus teisių tarybos 43-osios sesijos bendruosiuose debatuose dėl tematinių žmogaus teisių klausimų.
   

  Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas, Lietuvos vardu dėkodamas už Jungtinių Tautų Generalinio Sekretoriaus ataskaitą dėl žurnalistų saugumo ir nebaudžiamumo, išreiškė susirūpinimą dėl išpuolių prieš žurnalistus, įskaitant ir išpuolius skaitmeninėje erdvėje, žuvusių ir neteisėtai sulaikytų žurnalistų bei atkreipė dėmesį į faktą, jog moterys žurnalistės labai dažnai susiduria su didesne grėsme. Didžiul problema išlieka paplitęs nebaudžiamumas už išpuolius prieš žurnalistus labai dažnai išprovokuojantis žurnalistų savicenzūrą ir skatinantis baimę. Prie tokios žurnalistų veiklą varžančios aplinkos kūrimo taip pat prisideda ir valstybės, kurios žurnalistus persekioja teisinėmis priemonėmis, remiantis nepagrįstais kaltinimais terorizmu, nacionalinio saugumo pažeidimais ar įtraukiant žurnalistus į „užsienio agentų“ sąrašus.
   
  Ambasadorius Andrius Krivas pažymėjo, jog žurnalistų saugumas turi būti prioritetinis klausimas tarptautinėje žmogaus teisių darbotvarkėje ir pasidžiaugė, jog Lietuva yra prisijungusi prie Jungtinės Karalystės ir Kanados inicijuotos Žiniasklaidos laisvės koalicijos, vienijančios daugiau nei trisdešimt pasaulio valstybių.
   
  Žmogaus teisių taryba yra JT žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta JT Generalinės Asamblėjos 2006 metais. Jos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

  Nuotrauka: UN Photos
   

  Naujienlaiškio prenumerata