Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasisakė Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijos interaktyviame dialoge dėl rohindžų ir kitų mažumų Mianmare

Sukurta 2020.02.28 / Atnaujinta 2020.03.04 18:00
    Lietuva pasisakė Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijos interaktyviame dialoge dėl rohindžų ir kitų mažumų Mianmare

    Vasario 27 d. Lietuvos delegacija pasisakė Žmogaus teisių tarybos 43-osios sesijos interaktyviame dialoge su JT Vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet dėl rohindžų ir kitų mažumų teisių pažeidimų Mianmare pagrindinių priežasčių.

    Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas išreiškė Lietuvos susirūpinimą rohindžų ir kitų mažumų moterų padėtimi Mianmare, nepagrįstais žiniasklaidos suvaržymais, žurnalistų ir žmogaus teisių aktyvistų persekiojimais. Lietuva paragino Mianmarą užtikrinti atsakomybę už žmogaus teisių pažeidimus, bendradarbiauti su tarptautiniais žmogaus teisių mechanizmais,  išreiškė paramą tarptautinės bendruomenės pastangoms užtikrinti atsakomybę Tarptautiniame teisingumo teisme ir Tarptautiniame baudžiamajame teisme.

    Žmogaus teisių taryba yra JT žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta JT Generalinės Asamblėjos 2006 metais. Jos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

    Naujienlaiškio prenumerata