Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasisakė Žmogaus teisių tarybos debatuose dėl Ukrainos

Sukurta 2020.10.01 / Atnaujinta 2020.10.01 17:00
  Lietuva pasisakė Žmogaus teisių tarybos debatuose dėl Ukrainos

  Spalio 1 dieną Lietuva dalyvavo Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 45-os sesijos interaktyviame dialoge su Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės (VŽTK) pavaduotoja Nada Al-Nashif dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

  Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas išreiškė Lietuvos paramą Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui pagal tarptautiniu mastu pripažįstamas jos sienas ir gilų susirūpinimą dėl nuolatinių rimtų žmogaus teisių pažeidimų Rusijos okupacinės valdžios neteisėtai užimtoje Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste.

  Daugybė dokumentais patvirtintų savavališkų sulaikymų, priverstinių dingimų, kankinimų ir netinkamo elgesio su sulaikytaisiais Ukrainos Donecko ir Luhansko regionų dalyse, kurias šiuo metu kontroliuoja Rusijos remiami separatistai, yra visiškai nepriimtini.

  „Tik nuolatinis dėmesys žmogaus teisių situacijai ir visiškas ir netrukdomas nepriklausomų tarptautinių stebėtojų, įskaitant VŽTK, prieinamumas Kryme ir separatistų valdomose Donecko bei Luhansko regionų dalyse gali padėti užkirsti kelią tolesniems sunkiems žmogaus teisių pažeidimams“, - pabrėžė ambasadorius.

  Žmogaus teisių tarybą sudaro 47 išrinktos Jungtinių Tautų šalys narės. Šios organizacijos pagrindinis veiklos tikslas - skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisių ir laisvių apsaugai, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas.  Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 m. laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje stebėtojos statusu.

  Naujienlaiškio prenumerata