Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasisakė Žmogaus teisių tarybos specialiojoje sesijoje dėl Mianmaro

Sukurta 2021.02.12 / Atnaujinta 2021.02.12 19:51
  Lietuva pasisakė Žmogaus teisių tarybos specialiojoje sesijoje dėl Mianmaro

  Vasario 12 d. Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas pasisakė Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos iniciatyva sušauktoje Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 29-oje specialiojoje sesijoje, skirtoje Mianmaro krizės poveikiui žmogaus teisėms aptarti.

  Lietuva griežtai pasmerkė įvykusį karinį perversmą Mianmare ir neteisėtą demokratiškai išrinktų politinių lyderių ir pilietinių aktyvistų sulaikymą. Kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis ir bendramintėmis, Lietuva paragino Mianmaro karinę vadovybę nutraukti nepaprastąją padėtį, grąžinti valdžią teisėtai vyriausybei, paleisti visus sulaikytuosius ir visapusiškai gerbti bei ginti žmogaus teises, pagrindines laisves ir teisinės valstybės principus.

  „Esame sunerimę dėl informacijos srautų ribojimo, įskaitant interneto išjungimą, žiniasklaidos varžymą ir žurnalistų bauginimą,“ – pabrėžė Lietuvos nuolatinis atstovas.

  Lietuva taip pat paragino Mianmarą visapusiškai bendradarbiauti su Jungtinių Tautų žmogaus teisių mechanizmais, įskaitant su specialiuoju pranešėju žmogaus teisių padėčiai Mianmare bei Nepriklausomu tyrimų mechanizmu Mianmare.

  Žmogaus teisių taryba priėmė rezoliuciją dėl krizės Mianmare poveikio žmogaus teisėms. Rezoliucija priimta konsensusu, nuo kurio atsiribojo Kinija, Rusija, Venesuela, Bolivija ir Filipinai.

  Žmogaus teisių taryba yra tarpvyriausybinis formatas, kurį sudaro 47 šalys narės, išrinktos Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje. Ši organizacija yra atsakinga už visuotinį pagarbos žmogaus teisėms stiprinimą ir kovą su jų pažeidimais. Lietuva šiuo metu dirba stebėtojos statusu bei siekia išrinkimo į Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 m. laikotarpiui.

  Naujienlaiškio prenumerata