Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pateikė rekomendacijas Slovėnijai bei Bosnijai ir Hercegovinai žmogaus teisių srityje

Sukurta 2019.11.13 / Atnaujinta 2019.11.13 18:01
  Lietuva pateikė rekomendacijas Slovėnijai bei Bosnijai ir Hercegovinai žmogaus teisių srityje

  Lapkričio 12-13 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas pasisakė Ženevoje vykstančioje Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės 34-ojoje sesijoje dėl žmogaus teisių padėties Slovėnijoje ir Bosnijoje ir Hercegovinoje.

  Lietuva pasveikino reikšmingus Slovėnijos pasiekimus užtikrinant žmogaus teises ir rekomendavo Slovėnijai ratifikuoti Tarptautinę konvenciją dėl asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo bei aktyviau vykdyti visuomenės informavimo kampanijas, skirtas kovai su neapykantos kalba ir netolerancija.

  Teigiamai įvertinusi Bosnijos ir Hercegovinos pažangą žmogaus teisių srityje, Lietuva rekomendavo Bosnijai ir Hercegovinai pilnai įgyvendinti trijų šalį sudarančių tautų lygias teises būti atstovaujamoms visuose valstybės valdymo lygmenyse, sustiprinti teisminės sistemos nepriklausomumą ir profesionalumą siekiant, kad karo nusikaltimų tyrimas atitiktų tarptautinius standartus, užtikrinti taikių susirinkimų ir išraiškos laisves bei saugią aplinką pilietinei visuomenei, žmogaus teisių gynėjams ir žurnalistams.

  Visuotinė periodinė peržiūra yra nuo 2008 m. veikiantis JT žmogaus teisių vertinimo mechanizmas. Pagal jo procedūras siekiama įvertinti bendrą žmogaus teisių padėtį kiekvienoje JT valstybėje narėje, pateikiant rekomendacijas dėl žmogaus teisių užtikrinimo. Kiekvieno ciklo pabaigoje JT šalis pateikia ataskaitą apie prisiimtų rekomendacijų įvykdymą ir bendrą pažangą žmogaus teisių srityje. Visuotinė periodinė peržiūra atliekama kas penkerius metus ir taikoma visoms be išimties JT narėms. Žmogaus teisių padėtis Lietuvoje Visuotinės periodinės peržiūros sesijoje pirmą kartą svarstyta 2011 m., 2017 m. patvirtinta Lietuvos žmogaus teisių visuotinės periodinės peržiūros antrojo ciklo ataskaita.

   

  Naujienlaiškio prenumerata