Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pateikė rekomendacijas žmogaus teisių srityje Etiopijai ir Nikaragvai

Sukurta 2019.05.15 / Atnaujinta 2019.05.15 17:26
   Lietuva pateikė rekomendacijas žmogaus teisių srityje Etiopijai ir Nikaragvai
   Lietuva pateikė rekomendacijas žmogaus teisių srityje Etiopijai ir Nikaragvai

   2019 m. gegužės 6 – 17 d. Ženevoje vykstančioje Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 33-oje sesijoje  Lietuvos nuolatinis atstovas prie JT biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas pasisakė visuotinėse periodinėse žmogaus teisių padėties Etiopijoje ir Nikaragvoje peržiūrose.

   Sveikindama Etiopijos žingsnius dėl žmogaus teisių padėties gerinimo, Lietuva rekomendavo Etiopijai ratifikuoti pagrindines tarptautines žmogaus teisių apsaugos sutartis, užtikrinti saugią ir palankią aplinką pilietinei visuomenei, žmogaus teisių gynėjams ir žurnalistams ir įgyvendinti kovos su smurtu ir diskriminacija dėl lyties priemones bei viešinimo programas.

   Pritardama tarptautinės bendruomenės susirūpinimui dėl žmogaus teisių situacijos Nikaragvoje, Lietuva rekomendavo Nikaragvai garantuoti taikių susirinkimų ir asociacijų laisves, atsisakyti perteklinės jėgos prieš protestuotojus naudojimo ir užtikrinti atsakomybę už žmogaus teisių pažeidimus, apsaugoti žiniasklaidos ir išraiškos laisves, užtikrinti žurnalistų saugumą ir atsakomybę už išpuolius ir smurtą prieš juos bei paleisti visus nepagrįstai sulaikytus politinius oponentus ir kritikus.

   Visuotinė periodinė peržiūra yra nuo 2008 m. veikiantis JT žmogaus teisių vertinimo mechanizmas. Pagal jo procedūras siekiama įvertinti bendrą žmogaus teisių padėtį kiekvienoje JT valstybėje narėje, pateikiant rekomendacijas dėl žmogaus teisių užtikrinimo. Kiekvieno ciklo pabaigoje JT šalis pateikia ataskaitą apie prisiimtų rekomendacijų įvykdymą ir bendrą pažangą žmogaus teisių srityje. Visuotinė periodinė peržiūra atliekama kas penkerius metus ir taikoma visoms be išimties JT narėms. Žmogaus teisių padėtis Lietuvoje Visuotinės periodinės peržiūros sesijoje pirmą kartą svarstyta 2011 m., 2017 m. patvirtinta Lietuvos žmogaus teisių visuotinės periodinės peržiūros antrojo ciklo ataskaita.

   Naujienlaiškio prenumerata