Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pateikė rekomendacijas žmogaus teisių srityje Iranui ir Salvadorui

Sukurta 2019.11.08 / Atnaujinta 2019.11.13 18:04
  Lietuva pateikė rekomendacijas žmogaus teisių srityje Iranui ir Salvadorui

  Lapkričio 4-15 dienomis Ženevoje vykstančioje Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės 34-ojoje sesijoje  Lietuvos nuolatinis atstovas prie JT biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas pasisakė visuotinėse periodinėse žmogaus teisių padėties Irane ir Salvadore peržiūrose.

  Lietuva rekomendavo Iranui nustatyti moratoriumą mirties bausmei, aktyviau kovoti su moterų ir mergaičių diskriminacija ir ratifikuoti JT Konvenciją dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims, pilnai užtikrinti teisę į teisingą teismą, teises į nuomonės ir išraiškos, taikių susirinkimų ir asociacijų, religijos ir įsitikinimų laisves, panaikinant apribojimus, taikomus žmogaus teisių gynėjams, teisininkams, žurnalistams ir etninių ir religinių mažumų atstovams.

  Pasveikinusi Salvadoro pastangas gerinti žmogaus teisių situaciją šalyje, Lietuva rekomendavo Salvadorui aktyviau kovoti su smurtu, įskaitant seksualinį smurtą ir smurtą dėl lyties, priverstiniais dingimais, kankinimais ir neteisminiais nužudymais, užtikrinti saugią aplinką pilietinei visuomenei, žmogaus teisių gynėjams ir žurnalistams, inicijuoti nacionalinį dialogą dėl visiško nėštumo nutraukimo draudimo panaikinimo bei ratifikuoti pagrindines tarptautines žmogaus teisių apsaugos sutartis.

  Visuotinė periodinė peržiūra yra nuo 2008 m. veikiantis JT žmogaus teisių vertinimo mechanizmas. Pagal jo procedūras siekiama įvertinti bendrą žmogaus teisių padėtį kiekvienoje JT valstybėje narėje, pateikiant rekomendacijas dėl žmogaus teisių užtikrinimo. Kiekvieno ciklo pabaigoje JT šalis pateikia ataskaitą apie prisiimtų rekomendacijų įvykdymą ir bendrą pažangą žmogaus teisių srityje. Visuotinė periodinė peržiūra atliekama kas penkerius metus ir taikoma visoms be išimties JT narėms. Žmogaus teisių padėtis Lietuvoje Visuotinės periodinės peržiūros sesijoje pirmą kartą svarstyta 2011 metais, o 2017 metais patvirtinta Lietuvos žmogaus teisių visuotinės periodinės peržiūros antrojo ciklo ataskaita.

  Naujienlaiškio prenumerata