Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pateikė rekomendacijas žmogaus teisių srityje Kambodžai

Sukurta 2019.01.31 / Atnaujinta 2019.01.31 12:02
  Lietuva pateikė rekomendacijas žmogaus teisių srityje Kambodžai

  2018 m. sausio 25 d.   vasario 5 d. Ženevoje vykstančioje Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės 32-oje sesijoje  Lietuvos nuolatinis atstovas prie JT biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas pasisakė dėl žmogaus teisių padėties Kambodžoje.

  Lietuva rekomendavo Kambodžai stiprinti teisės viršenybę ir užtikrinti teisminės valdžios nepriklausomumą, padidinti pastangas apsaugant nuomonės ir išraiškos laisvę, užtikrinti žurnalistų, žmogaus teisių gynėjų ir politinių oponentų saugumą, imtis priemonių, kad susirinkimų ir asociacijų laisvė nebūtų savavališkai varžoma ir pažeidžiama panaudojant perteklinę jėgą.


  Visuotinė periodinė peržiūra yra nuo 2008 m. veikiantis JT žmogaus teisių vertinimo mechanizmas. Pagal jo procedūras siekiama įvertinti bendrą žmogaus teisių padėtį kiekvienoje JT valstybėje narėje, pateikiant rekomendacijas dėl žmogaus teisių užtikrinimo. Kiekvieno ciklo pabaigoje JT šalis pateikia ataskaitą apie prisiimtų rekomendacijų įvykdymą ir bendrą pažangą žmogaus teisių srityje. Visuotinė periodinė peržiūra atliekama kas penkerius metus ir taikoma visoms be išimties JT narėms. Žmogaus teisių padėtis Lietuvoje Visuotinės periodinės peržiūros sesijoje pirmą kartą svarstyta 2011 m., 2017 m. patvirtinta Lietuvos žmogaus teisių visuotinės periodinės peržiūros antrojo ciklo ataskaita.
   

  Naujienlaiškio prenumerata