Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pateikė rekomendacijas žmogaus teisių srityje Kirgizijai ir Armėnijai

Sukurta 2020.01.23 / Atnaujinta 2020.01.23 17:36
  Lietuva pateikė rekomendacijas žmogaus teisių srityje Kirgizijai ir Armėnijai

   2020 m. sausio 20 d. ir 23 d. Lietuvos delegacija pasisakė Ženevoje vykstančioje Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės 35-ojoje sesijoje dėl žmogaus teisių padėties Kirgizijoje ir Armėnijoje.
   

  Pasveikinusi Kirgizijos pozityvius teisėkūros žingsnius dėl moterų, vaikų ir neįgaliųjų teisių užtikrinimo, Lietuva rekomendavo Kirgizijai aktyviau kovoti su smurtu prieš moteris ir vaikus, vaikų darbu, sukurti saugią ir įgalinančią aplinką žiniasklaidos laisvei ir išraiškos laisvei, taip pat ir skaitmeninėje erdvėje, ratifikuoti Tarptautinę konvenciją dėl asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo.
   
  Lietuva pasveikino per pastaruosius 18 mėnesių Armėnijos pasiektą reikšmingą progresą žmogaus teisių srityje ir rekomendavo Armėnijai įgyvendinti numatytą teisingumo sektoriaus reformą, siekiant užtikrinti teismų nepriklausomumą ir didinti visuomenės pasitikėjimą jais, ir aktyviau kurti saugią ir įgalinančią aplinką pilietinei visuomenei, žmogaus teisių gynėjams ir žurnalistams.
   
  Visuotinė periodinė peržiūra yra nuo 2008 m. veikiantis JT žmogaus teisių vertinimo mechanizmas. Pagal jo procedūras siekiama įvertinti bendrą žmogaus teisių padėtį kiekvienoje JT valstybėje narėje, pateikiant rekomendacijas dėl žmogaus teisių užtikrinimo. Kiekvieno ciklo pabaigoje JT šalis pateikia ataskaitą apie prisiimtų rekomendacijų įvykdymą ir bendrą pažangą žmogaus teisių srityje. Visuotinė periodinė peržiūra atliekama kas penkerius metus ir taikoma visoms be išimties JT narėms. Žmogaus teisių padėtis Lietuvoje Visuotinės periodinės peržiūros sesijoje pirmą kartą svarstyta 2011 m., 2017 m. patvirtinta Lietuvos žmogaus teisių visuotinės periodinės peržiūros antrojo ciklo ataskaita.
   

  Naujienlaiškio prenumerata