Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pateikė rekomendacijas žmogaus teisių srityje Meksikai, Jordanijai, Malaizijai ir Centrinei Afrikos Respublikai

Sukurta 2018.11.09 / Atnaujinta 2018.11.09 13:38
    Lietuva pateikė rekomendacijas žmogaus teisių srityje Meksikai, Jordanijai, Malaizijai ir Centrinei Afrikos Respublikai

    2018 m. lapkričio 7 - 16 d. Ženevoje vykstančioje Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės 31-ojoje sesijoje  Lietuvos nuolatinis atstovas prie JT biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas pasisakė žmogaus teisių padėties Meksikos, Jordanijos, Malaizijos ir Centrinės Afrikos Respublikos visuotinėse periodinėse peržiūrose.

    Lietuva rekomendavo Meksikai ginti išraiškos laisvę patraukiant atsakomybėn kaltuosius dėl smurto prieš žmogaus teisių gynėjus ir žurnalistus, užtikrinti greitą ir nešališką smurto dėl lyties ir priverstinių moterų ir mergaičių dingimų atvejų tyrimą, stiprinti bendradarbiavimą su nepriklausomais ekspertais ir NVO kovos su smurtu dėl lyties srityje. Jordanija ir Malaizija pakviestos užtikrinti išraiškos, susirinkimų ir asociacijų laisves, pagarbą moterų ir mergaičių teisėms, panaikinti diskriminaciją dėl lyties, vaikų, ankstyvas ir priverstines santuokas. Centrinei Afrikos Respublikai rekomenduota efektyviau kovoti su seksualiniu smurtu ir smurtu dėl lyties, užtikrinti smurto prieš žurnalistus greitą ir objektyvų tyrimą bei kaltųjų patraukimą atsakomybėn. Lietuva pakvietė Jordaniją ir Centrinę Afrikos Respubliką panaikinti mirties bausmę, rekomendavo Malaizijai ratifikuoti visas pagrindines tarptautines žmogaus teisių apsaugos sutartis.

    Visuotinė periodinė peržiūra yra nuo 2008 m. veikiantis JT žmogaus teisių vertinimo mechanizmas. Pagal jo procedūras siekiama įvertinti bendrą žmogaus teisių padėtį kiekvienoje JT valstybėje narėje, pateikiant rekomendacijas dėl žmogaus teisių užtikrinimo. Kiekvieno ciklo pabaigoje JT šalis pateikia ataskaitą apie prisiimtų rekomendacijų įvykdymą ir bendrą pažangą žmogaus teisių srityje. Visuotinė periodinė peržiūra atliekama kas penkerius metus ir taikoma visoms be išimties JT narėms. Žmogaus teisių padėtis Lietuvoje Visuotinės periodinės peržiūros sesijoje pirmą kartą svarstyta 2011 m., 2017 m. patvirtinta Lietuvos žmogaus teisių visuotinės periodinės peržiūros antrojo ciklo ataskaita.

    Naujienlaiškio prenumerata