Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pateikė rekomendacijas žmogaus teisių srityje Švedijai ir Turkijai

Sukurta 2020.01.28 / Atnaujinta 2020.01.28 14:13
  Lietuva pateikė rekomendacijas žmogaus teisių srityje Švedijai ir Turkijai

  Sausio 27 ir 28 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas pasisakė Ženevoje vykstančioje Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės 35-ojoje sesijoje dėl žmogaus teisių padėties Švedijoje ir Turkijoje.

  Pasveikinusi Švedijos ambicingą užsienio politiką moterų teisių srityje, Lietuva rekomendavo Švedijai paspartinti nacionalinės žmogaus teisių institucijos įsteigimą ir apsvarstyti galimybę ratifikuoti Tarptautinę konvenciją dėl asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo.

  Lietuva rekomendavo Turkijai efektyviau įgyvendinti nacionalinėje teisėje įtvirtintą lyčių lygybės principą, užtikrinti, kad visi smurto dėl lyties atvejai būtų tinkamai ištirti, ir priimti Teisinės sistemos reformos strategiją įgyvendinančius teisės aktus dėl žiniasklaidos laisvės ir nuomonės ir išraiškos laisvės užtikrinimo, įskaitant ir skaitmeninėje erdvėje.

  Visuotinė periodinė peržiūra yra nuo 2008 m. veikiantis JT žmogaus teisių vertinimo mechanizmas. Pagal jo procedūras siekiama įvertinti bendrą žmogaus teisių padėtį kiekvienoje JT valstybėje narėje, pateikiant rekomendacijas dėl žmogaus teisių užtikrinimo. Kiekvieno ciklo pabaigoje JT šalis pateikia ataskaitą apie prisiimtų rekomendacijų įvykdymą ir bendrą pažangą žmogaus teisių srityje. Visuotinė periodinė peržiūra atliekama kas penkerius metus ir taikoma visoms be išimties JT narėms. Žmogaus teisių padėtis Lietuvoje Visuotinės periodinės peržiūros sesijoje pirmą kartą svarstyta 2011 m., 2017 m. patvirtinta Lietuvos žmogaus teisių visuotinės periodinės peržiūros antrojo ciklo ataskaita.

  Naujienlaiškio prenumerata