Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva perskaitė Šiaurės ir Baltijos valstybių pasisakymą dėl žmogaus teisių padėties Mianmare

Sukurta 2021.03.11 / Atnaujinta 2021.03.11 18:51
  Lietuva perskaitė Šiaurės ir Baltijos valstybių pasisakymą dėl žmogaus teisių padėties Mianmare

  Kovo 11 dieną Žmogaus teisių tarybos 46-oje sesijoje Šiaurės ir Baltijos šalių vardu Lietuva pasisakė Interaktyviame dialoge su specialiuoju pranešėju žmogaus teisėms Mianmare Tom Andrews, vykusiame jo pranešimo apie žmogaus teisių padėtį Mianmare 2020 m. ir įvykus kariniam perversmui pagrindu.

  Pasisakyme griežtai smerkiamas įvykdytas karinis perversmas ir išreikštas gilus susirūpinimas dėl taikių protestuotojų žudymų Mianmare. Pasmerktas kariškių vykdytas mirtinas smurtas, sumušimai, masiniai savavališki sulaikymai, bauginimai ir sistemingas pilietinių ir politinių teisių pažeidimas bei išreikštas raginimas nedelsiant visa tai nutraukti ir kaltuosius patraukti atsakomybėn. „Visi areštuoti politiniai lyderiai ir pilietinės visuomenės aktyvistai turi būti paleisti į laisvę, o interneto išjungimai ir žiniasklaidos laisvės apribojimai nutraukti“, - pabrėžė Lietuvos ambasadorius.

  COVID-19 pandemijai gilinant krizę šalyje, Mianmaras raginamas visapusiškai bendradarbiauti su visais atitinkamais Jungtinių Tautų mandatais ir nedelsiant suteikti jiems pilną ir saugią humanitarinę prieigą šalyje, ypač teritorijose, kuriose yra šalies viduje perkeltų asmenų.

  Šiaurės ir Baltijos šalių vardu išreikštas palaikymas Mianmaro žmonėms ir palinkėjimas taikiai atkurti pagarbą žmogaus teisėms, demokratinį valdymą ir teisės viršenybę.

  Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba yra tarpvyriausybinis forumas, kurį sudaro 47 šalys narės, išrinktos Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje. Ši organizacija yra atsakinga už visuotinį pagarbos žmogaus teisėms stiprinimą ir kovą su jų pažeidimais. Lietuva šiuo metu dirba Žmogaus teisių taryboje stebėtojos statusu bei siekia išrinkimo į Tarybą 2022-2024 m. laikotarpiui.

  Pasisakymo tekstą galima rasti čia.

  Naujienlaiškio prenumerata