Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 22 7482470
Faksas +41 22 7482477
El. paštas

Lietuva šiais metais pirmininkauja PPO prekybos palengvinimo komitetui

Sukurta 2018.06.29 / Atnaujinta 2018.06.29 19:07
   Lietuva šiais metais pirmininkauja PPO prekybos palengvinimo komitetui
   Lietuva šiais metais pirmininkauja PPO prekybos palengvinimo komitetui

   2018 m. birželio 26 d. PPO vyko Prekybos palengvinimo komiteto posėdis, kuriam pirmininkavo LR nuolatinė atstovė prie PPO Dalia Kadišienė. Posėdžio metu buvo apžvelgtas prekybos palengvinimo susitarimo (TFA) įgyvendinimo procesas, ypatingą dėmesį skiriant šalių notifikacijų dėl prisiimtų  įsipareigojimų vykdymui.

   Kaip žinoma, išsivysčiusios šalys yra įsipareigojusios visiškai įgyvendinti TFA nuo jo įsigaliojimo dienos, t. y. nuo 2017 m. vasario 22 d. Tuo tarpu besivystančios ir mažiausiai išsivysčiusios šalys yra pačios nusistačiusios terminus, per kuriuos ketina visiškai įgyvendinti minėtą susitarimą, atsižvelgdamos į savo pajėgumus bei reikalingą techninę pagalbą šių įsipareigojimų įgyvendinimui. Konkretūs šalių įsipareigojimai atitinkamų  notifikacijų forma privalo būti pateikiami PPO Sekretoriatui. Šis notifikacijų teikimo bei peržiūros procesas yra pagrindinis instrumentas, leidžiantis įvertinti šalių prisiimtų įsipareigojimų įgyvendinimą bei užtikrinti didesnį skaidrumą. 

   Šiai dienai šalių prisiimtų TFA įsipareigojimų įgyvendinimo lygis sudaro apie 60 proc. arba atitinkamai 100 proc. išsivysčiusių šalių, 59 proc. – besivystančių šalių ir 22 proc. mažiausiai išsivysčiusių šalių atžvilgiu.

   PPO narės ne tik svarstė naujai pateiktas notifikacijas, bet ir kėlė viena kitai klausimus dėl anksčiau pateiktų notifikacijų, taip pat dalijosi nacionaline patirtimi dėl konsultacijų/ komentavimo galimybių priimant atitinkamus prekybos palengvinimo srities teisės aktus, nustatant naujus reglamentus ir taisykles.

   Be to, susitikimo metu šalys dalijosi savo patirtimi ir pasiekimais įgyvendinant atitinkamas prekybos palengvinimo priemones, ypatingą dėmesį skirdamos glaudesnio regioninio bendradarbiavimo teikiamoms galimybėms.

   Kitas komiteto posėdis vyks spalio mėn. pradžioje.

   Naujienlaiškio prenumerata