Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė dėl savavališkų sulaikymų

Sukurta 2020.09.21 / Atnaujinta 2020.09.21 15:00
  Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė dėl savavališkų sulaikymų

  Rugsėjo 21 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė Ženevoje vykstančios 45-iosios Žmogaus teisių tarybos sesijos interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų darbo grupe savavališkų sulaikymų klausimams. 

  “Šiaurės ir Baltijos šalys yra susirūpinusios dėl savavališkų sulaikymų praktikos, kuri niekada negali būti pateisinama. Šios praktikos draudimas yra absoliutus ir universalus.“ -  sakė A. Krivas, kartu dėkodamas Darbo grupei, siekiančiai kovoti su šia praktika ir vykdančiai jos prevenciją.

  Šiaurės ir Baltijos šalys paragino valstybes bendradarbiauti su Darbo grupe ir pasmerkė represijas prieš tuos, kurie siekia darbo grupės pagalbos ar su ja bendradarbiauja.

  Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 45-oji sesija prasidėjo rugsėjo 14 d. ir vyks iki spalio 7 d. ŽTT tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

  Naujienlaiškio prenumerata