Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė dėl teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę

Sukurta 2020.07.09 / Atnaujinta 2020.07.09 14:34
  Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė dėl teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę

  Liepos 9 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė Ženevoje vykstančios 44-iosios Žmogaus teisių tarybos sesijos interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų Specialiuoju pranešėju teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę Clément Nyaletsossi Voule.

  „Minėdami šio svarbaus mandato dešimtmetį ypač vertiname svarbius pasiekimus kuriant progresyvius standartus, teikiant praktinę paramą šalims ir glaudų bendradarbiavimą su pilietine visuomene“, - sakė A. Krivas, kartu pabrėždamas ir susirūpinimą pilietinės visuomenės saviraiškos erdvei kylančiais iššūkiais, kurie tapo dar aktualesni COVID-19 pandemijos kontekste.

  Šiaurės ir Baltijos šalys įsitikinusios, kad efektyvus atsakas pandemijai priklauso nuo gebėjimo užtikrinti piliečių dalyvavimą ir pasitikėjimą, todėl pakvietė valstybes įgyvendinti specialiojo pranešėjo rekomendaciją glaudžiai bendradarbiauti su pilietinės visuomenės atstovais šalinant neigiamas pandemijos pasekmes.

  JT Specialiojo pranešėjo teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę mandatas šiemet mini veiklos dešimtmetį. Lietuva, kartu su Čekija, Indonezija, Maldyvais ir Meksika, yra Žmogaus teisių tarybos rezoliucijos dėl taikių susirinkimų ir asociacijų laisvės, kuria įsteigtas šio specialiojo pranešėjo mandatas, rengėjų grupėje. 2019 metų vasarą Žmogaus teisių taryba konsensusu priėmė rezoliuciją, kuria minėtas mandatas buvo pratęstas 3 metams. Rezoliucijos rengėjų grupė interaktyvaus dialogo metu padarė ir atskirą pareiškimą, kuriame pažymėjo šio mandato svarbą prisidedant prie taikių susirinkimų ir asociacijų laisvės užtikrinimo.

  Nuotraukoje: Clément Nyaletsossi Voule

  Naujienlaiškio prenumerata