Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje

Sukurta 2018.09.13 / Atnaujinta 2018.09.13 15:44
    Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje

    2018 m. rugsėjo 13 d. Žmogaus teisių tarybos 39-ojoje sesijoje Lietuvos nuolatinis atstovas prie JT biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu perskaitė pranešimą aukšto lygmens diskusijoje, skirtoje Konvencijos dėl kelio užkirtimo genocido nusikaltimui ir baudimo už jį 70-mečiui.

    Ambasadorius pažymėjo, kad nors pasiekta pažanga užtikrinant atsakomybę už genocidą ir kitus masinius žiaurius nusikaltimus, nebaudžiamumas vis dar išlieka. Tarptautinė bendruomenė privalo ne tik sustiprinti atsakomybės mechanizmus, bet nukreipti savo veiklą ir į nusikaltimų prevenciją. Tam turėtų pasitarnauti ir JT Žmogaus teisių taryba ir kiti Ženevoje įsikūrę JT žmogaus teisių apsaugos mechanizmai, turintys pajėgumus iš anksto atpažinti ir įspėti apie galimus genocido ir kitų masinių žiaurių nusikaltimų atvejus. Lietuvos atstovas Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pakvietė visas valstybes, nesančias 1948 m. Konvencijos dėl kelio užkirtimo genocido nusikaltimui ir baudimo už jį dalyvėmis, prisijungti prie Konvencijos.

     Žmogaus teisių taryba yra JT žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta JT Generalinės Asamblėjos 2006 metais. Jos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

    Naujienlaiškio prenumerata