Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos kasmetinėje diskusijoje moterų teisių klausimais

Sukurta 2019.06.28 / Atnaujinta 2019.06.28 17:49
    Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos kasmetinėje diskusijoje moterų teisių klausimais

    2019 m. birželio 28 d. Žmogaus teisių tarybos 41-ojoje sesijoje Lietuvos nuolatinis atstovas prie JT biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu perskaitė pranešimą kasmetinėje diskusijoje, skirtoje moterų teisėms.

    Pranešime pažymima būtinybė užtikrinti pagyvenusių moterų teises. Lyčių nelygybė ir moterų diskriminacija turi neproporcingai neigiamą poveikį pagyvenusioms moterims. Nors tarptautinė bendruomenė palaipsniui pripažįsta moterų ekonominio įgalinimo svarbą, praktikoje tarptautiniame ir nacionaliniame lygmenyse pagyvenusių moterų teisėms vis dar neskiriamas reikiamas dėmesys.
    Žmogaus teisių taryba yra JT žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta JT Generalinės Asamblėjos 2006 metais. Jos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

    Naujienlaiškio prenumerata