Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė vaiko teisių tema

Sukurta 2020.02.25 / Atnaujinta 2020.02.25 10:18
  Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė vaiko teisių tema

  Vasario 24 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė Ženevoje prasidėjusios 43-iosios Žmogaus teisių tarybos sesijos Aukšto lygio diskusijoje, skirtoje aptarti Vaikų teisių konvencijos galimybes ir jai kylančius iššūkius 30-ųjų Konvencijos metinių minėjimo proga.

  Ambasadorius pažymėjo, kad nors per pastaruosius 30 metų pasiekta svaraus progreso vaiko teisių apsaugos, švietimo ir įtraukimo į visuomenei svarbius procesus srityse, iššūkių išlieka daug. „Šalys turėtų prisiimti ambicingesnius politinius įsipareigojimus, siekiant užtikrinti, kad nė vienas vaikas neliktų nuošalyje,“ – sakė A. Krivas.

  Kalbėdamas Danijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos ir Lietuvos vardu Ambasadorius atkreipė dėmesį į tokias problemas kaip vaikų apgyvendinimas institucijose ir laisvės ribojimas, smurtas prieš vaikus, vaikų išnaudojimas, seksualinė prievarta, priverstinės ir ankstyvos vedybos, patyčios bei skaitmeninėje erdvėje kylančios grėsmės. A. Krivas taip pat pabrėžė prieinamo ir kokybiško išsilavinimo svarbą ne tik vaikams, bet ir visuomenei apskritai.

  Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija yra plačiausiai pripažinta konvencija pasaulyje – ją yra ratifikavusios 196 šalys. Lietuvos Respublikos Seimas tai padarė 1995 m. liepos 3 d.

  Naujienlaiškio prenumerata