Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 22 7482470
Faksas +41 22 7482477
El. paštas

Lietuva skyrė lėšų humanitarinei pagalbai Mianmaro pabėgėliams

Sukurta 2017.10.24 / Atnaujinta 2017.10.24 13:52
   Lietuva skyrė lėšų humanitarinei pagalbai Mianmaro pabėgėliams
   Lietuva skyrė lėšų humanitarinei pagalbai Mianmaro pabėgėliams

   Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Mianmaro pabėgėliams. Lėšos bus pervestos JT Vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biurui.

   2017 m. rugpjūčio 25 d. prasidėję ginkluoti susidūrimai tarp Arakan Rohingya Gelbėjimo Armijos ir Mianmaro karinių pajėgų šalies šiaurėje, sukėlė didelę humanitarinę krizę. Jungtinių Tautų (JT) teigimu, daugiau nei 600 tūkst. rohinjų etninės grupės narių pasitraukė į Bangladešą. Humanitarinės pagalbos poreikiai visuose sektoriuose yra skubūs ir gyvybiškai svarbūs: maistas, vanduo, pastogė, medicinos, sanitarijos priemonės ir kt.

   Šios dabartiniu metu sparčiausiai augančios pabėgėlių krizės iššūkiai taip pat apima nelydimų nepilnamečių, fizinio ir seksualinio smurto prieš moteris, pavojaus dėl nelegalaus gabenimo ir prekybos žmonėmis, šeimų sujungimo užtikrinimo, specialių poreikių asmenų identifikavimo ir pagalbos jiems klausimus.

   JT yra paskelbusios pagalbos planą dėl rohinjų pabėgėlių krizės, kurio įgyvendinimui 2017 rugsėjo mėn. – 2018 m. vasario mėn. reikalingas finansavimo poreikis siekia 434 mln. JAV dolerių.

   2017 m. spalio 23 d. JT Humanitarių reikalų koordinavimo biuras, JT Vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuras, Tarptautinė migracijos organizacija kartu su Europos Sąjunga ir Kuveitu Ženevoje organizavo donorų konferenciją, kurios metu tarptautinė bendruomenė įsipareigojo suteikti 344 milijonų JAV dolerių humanitarinę pagalbą rohinjų pabėgėliams ir priimančioms bendruomenėms Bangladeše. Donorų konferencijos metu Lietuva taip pat paskelbė savo įsipareigojimą dėl humanitarinės pagalbos Mianmaro pabėgėliams.

   Naujienlaiškio prenumerata