Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva skyrė lėšų jungtinių tautų centriniam greitojo reagavimo fondui

Sukurta 2018.11.07 / Atnaujinta 2018.11.07 13:39

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkst. eurų Jungtinių Tautų centriniam greitojo reagavimo fondui (angl. CERF) humanitarinei pagalbai teikti.

Jungtinės Tautos atlieka tarptautinės humanitarinės pagalbos teikimo koordinatoriaus vaidmenį. Įvykus nelaimei dėl gamtos stichijos ar ginkluoto konflikto, Jungtinės Tautos nedelsdamos pradeda teikti humanitarinę pagalbą nukentėjusiems. Siekiant, kad pagalbos teikimas vyktų operatyviai ir sklandžiai, buvo įsteigtas Jungtinių Tautų centrinis greitojo reagavimo fondas, kurio tiesioginis tikslas – gelbėti gyvybes. CERF užtikrina, kad lėšos būtų nukreiptos ten, kur jos labiausiai reikalingos per tarptautinių organizacijų tinklą: Jungtinių Tautų vaikų fondą (UNICEF), Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūrą (UNHCR), Pasaulio maisto programą (WFP), Pasaulio sveikatos organizaciją (WHO) ir kitas.

CERF lėšos yra renkamos tik iš savanoriškų įnašų. Pagrindiniai donorai – valstybės narės, prisidėti gali ir privatūs finansuotojai, kiti fondai ir pan. Fondo gyvybingumas priklauso nuo valstybių narių ir privačių donorų dosnumo. 2017 m. Lietuva CERF taip pat skyrė 20 tūkst. eurų.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija 2018 m. humanitarinei pagalbai Ukrainai, Jemenui, Sirijai, Somaliui, Maliui, Gvatemalai, Palestinos pabėgėliams, Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biurui ir Jungtinių Tautų centriniam greitojo reagavimo fondui iš viso jau skyrė 265 tūkst. eurų.

Naujienlaiškio prenumerata