Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 22 7482470
Faksas +41 22 7482477
El. paštas

Lietuva tapo JTVPK Vykdomojo komiteto nare

Sukurta 2017.05.05 / Atnaujinta 2017.05.24 13:34
  Lietuva tapo JTVPK Vykdomojo komiteto nare

  Balandžio 19 d. Lietuva tapo Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių komisaro biuro (JTVPK) Vykdomojo komiteto nare. Iki šiol užėmusi šalies stebėtojos poziciją, Lietuva nuo šiol galės dalyvauti JTVPK veikloje kaip pilnateisė narė. JTVPK Vykdomojo komiteto sesija vyksta kiekvienų metų spalio mėnesį Ženevoje, kurios metu svarstomas organizacijos programų biudžetas, priimami dvimečio biudžeto tikslai, kartu su tarpvyriausybiniais ir nevyriausybiniais JTVPK partneriais aptariamas Vyriausiojo komisaro funkcijų vykdymas bei tokie esminiai prieglobsčio ir apsaugos klausimai kaip regioninė veikla, pasirengimas krizėms, tarptautinė apsauga.

  Vykdomojo komiteto metinių sesijų tarpuose, JTVPK veiklą tęsia Nuolatinis komitetas, kuris susitinka tris kartus per metus. Reguliarių susitikimų metu, Nuolatinis komitetas nagrinėja teminius klausimus, peržiūri JTVPK veiklą ir programas skirtinguose regionuose bei JTVPK pasaulines programas, priima sprendimus ir išvadas dėl kitų JTVPK veiklai svarbių klausimų.

  JTVPK yra pasaulinė organizacija, kurios tikslas – saugoti gyvybes, užtikrinti teises ir sukurti geresnę ateitį pabėgėliams, priverstinai perkeltoms bendruomenėms ir pilietybės neturintiems žmonėms. 1950 m. įkurta organizacija siekia, jog kiekvienam asmeniui būtų užtikrinta teisė prašyti ir gauti prieglobstį nuo smurto, persekiojimų, karo ar nelaimių savo kilmės šalyje.

  Lietuva yra nuosekli tarptautinių humanitarinių organizacijų rėmėja. Kaip JTVPK partnerė, 2016 m. Lietuva skyrė 30 tūkst. eurų paramą agentūros programai grįžtančiųjų pabėgėlių integracijai Afganistane, o 2017 m. skyrė 40 tūkst. eurų paramą prieglobsčio stovyklų kūrimui Irake pabėgėliams iš Mosulo miesto bei 20 tūkst. eurų nežymėtu įnašu parėmė JTVPK biudžetą.

  Naujienlaiškio prenumerata