Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuva teikia rekomendacijas Gvatemalai žmogaus teisių srityje

Sukurta 2017.11.08 / Atnaujinta 2017.11.08 18:38
    Lietuva teikia rekomendacijas Gvatemalai žmogaus teisių srityje

    2017 m. lapkričio 8  dieną Lietuvos atstovas pasisakė Ženevoje vykstančioje Jungtinių Tautų žmogaus teisių visuotinės periodinės peržiūros sesijoje dėl Gvatemalos.

    Lietuva pasveikino Gvatemalos įsipareigojimą užtikrinti žmogaus teisių laikymąsi šalyje ir šia kryptimi iki šiol padarytą pažangą. Naujajame visuotinės periodinė peržiūros cikle Lietuva pateikė Gvatemalai šias rekomendacijas: instituciškai užtikrinti, kad visos moterys, tapusios smurto aukomis, turėtų realią galimybę kreiptis į justiciją ir siekti teisingumo; saugant žodžio laisvę įteisinti žiniasklaidos darbuotojų apsaugos nuo smurto sistemą atitinkamo JT veiksmų plano pagrindu; glaudžiai bendradarbiauti su Tarptautine komisija kovai su nebaudžiamumu Gvatemaloje ir numatyti priemones žmogaus teisių gynėjams apsaugoti pagal tarptautinius įsipareigojimus.

    Sesijoje Gvatemala gavo rekomendacijų dėl įvairių žmogaus teisių laikymosi aspektų tobulinimo iš daugiau kaip 70 JT valstybių narių. Visuotinė periodinė peržiūra yra vienas pagrindinių JT įrankių siekiant globaliu mastu užtikrinti aukštų žmogaus teisių standartų laikymąsi.

    Naujienlaiškio prenumerata