Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 22 7482470
Faksas +41 22 7482477
El. paštas

Lietuva teikia rekomendacijas Pakistanui ir Zambijai

Sukurta 2017.11.14 / Atnaujinta 2017.11.14 11:10
  Lietuva teikia rekomendacijas Pakistanui ir Zambijai

  2017 m. lapkričio 13 dieną Lietuvos atstovas pasisakė Ženevoje vykstančios Jungtinių Tautų žmogaus teisių visuotinės periodinės peržiūros sesijos posėdžiuose dėl Pakistano ir dėl Zambijos.

  Naujajame visuotinės periodinė peržiūros cikle Lietuva pateikė Pakistanui šias rekomendacijas:  pagal tarptautinius žmogaus teisių standartus pakeisti nacionalinius įstatymus dėl šmeižto ir šventvagystės; sustiprinti teisėsaugos pareigūnų mokymą kovos su smurtu prieš moteris srityje; ir atkurti atšauktąjį moratoriumą mirties bausmės taikymui.

  Zambijai Lietuva rekomendavo: atšaukti arba pakeisti baudžiamojo kodekso nuostatas dėl nusikalstamo šmeižto taip, kad jų taikymas nevaržytų žiniasklaidos laisvės; priimti įstatymus, realiai ginančius moteris nuo diskriminacijos; ir ratifikuoti JT Konvencijos dėl visų diskriminacijos prieš moteris formų panaikinimo fakultatyvinį protokolą.

  Visuotinė periodinė peržiūra yra vienas pagrindinių JT įrankių siekiant globaliu mastu užtikrinti aukštų žmogaus teisių standartų laikymąsi.

  Naujienlaiškio prenumerata