Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ BIURO IR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva  SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 22 7482470
Faksas +41 22 7482477
El. paštas

Lietuva teikia žmogaus teisių rekomendacijas Ukrainai

Sukurta 2017.11.15 / Atnaujinta 2017.11.15 18:11
    Lietuva teikia žmogaus teisių rekomendacijas Ukrainai

    2017 m. lapkričio 15  dieną Lietuvos delegacija pasisakė Ženevoje vykstančios Jungtinių Tautų žmogaus teisių 28-osios visuotinės periodinės peržiūros sesijos posėdyje dėl Ukrainos.

    Lietuvos pasisakyme pažymima, kad Rusijai neteisėtai okupavus Krymą ir sukūrus ginkluotą konfliktą Ukrainos Donbase žmogaus teisių ir tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimai tose Rusijos faktiškai kontroliuojamose teritorijose pasidarė įprasta praktika. Šiomis aplinkybėmis Ukrainai rekomenduota ir toliau per tarptautinius mechanizmus ieškoti efektyvių būdų patraukti atsakomybėn tokių pažeidimų vykdytojus. Lietuva taip pat patarė Ukrainai ratifikuoti Tarptautinio baudžiamojo teismo Romos statutą ir Europos Tarybos Stambulo konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo.

    Sesijoje Ukraina gavo draugiškų rekomendacijų dėl įvairių žmogaus teisių aspektų iš beveik 80 JT valstybių narių. Visuotinė periodinė peržiūra yra vienas pagrindinių JT įrankių siekiant globaliu mastu užtikrinti aukštų žmogaus teisių standartų laikymąsi.

    Naujienlaiškio prenumerata